Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Zelená síla zuby nehty odřenýma ušima postupuje do 1. ligy

25. ročník 2024jaro 2024Praha/střední Čechy2.liga2.liga A4 hrací den

Jako první z 2. lig ABL Prahy & Středních Čech svou pouť jarní částí 25. ročníku ukončila na herně Xbowlingu Prosek Duo její skupina A. Tato velmi zajímavě poskládaná i veselá sestava měla karty na obou pólech tabulky dopředu dané z hracích dní předchozích a ačkoli se stát mohlo leccos a stalo se, konečná podoba tabulky žádné dramatické vlnolamy, provázející průběžné pořadí během večera nedokumentuje, kdy se vše měnilo jako na běžícím pásu.

Zelená síla se v momentu nejzazším, dokonce když zbytek herny, rozuměj ostatních párů soutěžních drah, ztichl, dokázala přes vysokou únavu přetlačit předposlední Handball Team a za vydatné pomoci tohoto večera perfektně hrající a čerstvou republikovou vítězkou Mistrovství ČBA jednotlivkyň Pavlou Černou posílené Hvězdné pěchoty, se vrátila na vedoucí pozici. Celkově tak vítězí s konečným 88,5 bodem a náskokem pouhopouhým jedenapůlbodovým na stříbrné Raptors. Pánové tak dosáhli po letech marného snažení vysněného cíle a sice podívání se na 1. ligu ABL pro příští podzimní sezónu z místa bližšího, nežli hlediště a budiž jim přán úspěch postupu i při prvoligové účasti.

Raptors o svou účast tamtéž mohou zabojovat v měsíci červnu v dodatkové baráži. Na místo bronzové, což bylo jediným posunem v konečné podobě tabulky, se protlačila již zmiňovaná Hvězdná pěchota a na pozici bramborovou odsunuli protentokrát skutečně pouze ryze dámskou sestavu Sash Celnice. Na nejnižších pozicích přes ne úplně přesvědčivé výkony Handball Teamu a oproti tomu snažení se Hornets vyhnouti se přímému sestupu do nižší, tedy 3. ligy, se nakonec díky jedinému bodíku ničeho nezměnilo, a tak Handball Team snad v lepším rozpoložení, spolu s Halooweeny budou mít šanci si svou druholigovou příslušnost zachovat díky baráži o udržení se.

Na závěr večera jsme tradičně odměnili všechna družstva soutěže i nejvyšší a nejnižší počinky jednotlivých hracích dní, nadto byli oceněni i Nejlepší žena skupiny, jíž se stala Dana Šťovíčková (Sash Celnice) a Nejlepší muž Petr Pekár (Zelená síla), který byl rovněž i hráčem pro svůj tým Nejužitečnějším.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz