Ze 4. ligy Tišnov postupuje z 1. místa Kartep

Historie19.ročník 2018jaro 2018střední & jižní MoravaXbowling Tišnov4.liga6.hrací den

Svůj poslední finálový večer odehrála 4. ABL Tišnov. Tato liga měla parádní průběh, kdy favoritů na vítězství bylo hned několik. Rozdíl mezi prvním a třetím týmem je pouhých 4,5 bodů, což je rozdíl jednoho utkání. Závěr soutěže nejlépe zvládl Kartep, který s celkovým počtem 85,5 bodů vyhrál jarní část 4. ABL Tišnov. Gratulujeme!

Než se dostaneme k tomu, jak celá soutěž dopadla, musíme zmínit, že vítězem posledního HD se stali Pacienti a Šamani, jejichž týmy získaly shodně po 16 bodech. Nejlepším hráčem večera byl Petr Procházka (Doubravník) s průměrem 173,00 a společně s Jirkou Staňkem (Šavlozubé kuželky) byli nejužitečnější hráči, kdy získali všech 5 bodů.

Ale teď už k tomu, jak celá soutěž skončila. Na prvním místě se umístil tým Kartep (85,5 bodů). Na druhém místě skončili Šamani (82 bodů). O pouhý bod méně, než předchozí tým, zahrál Doubravník (81 bodů), který tak obsadil třetí místo. Čtvrté místo obsadili Pacienti (74 bodů). Páté místo náleží Šavlozubým kuželkám (68,5 bodů) a na šestém místě skupinu uzavírají Kominíci (59 bodů).

Statistiky soutěže dopadly následovně: Nejlepším hráčem skupiny byl Lukáš Petrák (Kartep) s průměrem 172,69. O pouhé 0,33 kuželky méně zahrál téměř stejný průměr Petr Procházka (Doubravník), který se ale stal nejužitečnějším hráčem se ziskem 26,5 bodů. Nejlepší ženou skupiny je Jitka Vejmělková (Kominíci). Nejvyšší nához ligy zahrál Víťa Lukášek (Doubravník), který hodil 256. Týmově se pak nejlépe dařilo Doubravníku s průměrem 477,97 a nejvyšším náhozem ligy – 612.

Jarní část 4. ABL Tišnov je za námi. Před námi je teď Mistrovství Tišnova, na které se můžete přihlásit přes obsazovačky.