Závěr 5. ligy Prosek.

Historie20.ročník 2019podzim 2019Praha/střední ČechyProsek5.liga4 hrací den

Tak, jak se v předchozích kolech díky vyrovnanosti týmů, pořadí stále měnilo, tak ve čtvrtém kole nedošlo k žádné, ani jediné změně. Všechny týmy uhájily své místo v tabulce z předchozího kola. Ale to vůbec neznamená, že se o nic nehrálo a že utkání byla nezajímavá. Například tým NEVA B své prvenství musel hájit velmi dobrými výkony 551 a 503 bodů, které mu vynesly dvě důležitá vítězství 5 : 0 nad největšími rivaly. O umístění na druhém, resp. třetím místě se rozhodovalo až v posledním kole, kdy proti sobě nastoupily týmy Tiger beer, který měl náskok jen 1,5 bodu a Bowleři z DUA. Tiger vyhrál a druhé místo uhájil. Bowleři z DUA skončili na místě třetím. V posledním hracím dnu velmi dobře hrál Miroslav Richter z týmu NEVA B, který nemalou měrou přispěl k uhájení týmového prvního místa. Nejen že zahrál nejvyšší nához dne, 212 bodů, ale skvělá hra jej s průměrem 167,95 bodů vynesla až na první místo hráčského žebříčku. A jako bonus navíc, Mirek se stal se šestnácti výhrami i nejužitečnějším hráčem skupiny. Mezi ženami nejvyšší nához dne zahrála Jindřiška Poloczková z týmu Tiger beer, 182 bodů. Nejlepší hráčkou skupiny je Jana Kubíčková z týmu NEVA B, s průměrem 148,86 bodů.

Závěrem gratuluji týmu NEVA B k postupu do čtvrté ligy, všem přeji hezké a hlavně klidné a pohodové svátky. Na jaře na shledanou. Jiří Bělecký