Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Warriors nejlepším týmem 1. ligy o Udržení SM

23. ročník 2022jaro 2022severní Morava1.liga1.liga Udržení2.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se v pondělí 23.5.2022 uzavřely 2. hracím dnem boje o záchranu 1. ligy severní Moravy. Po 1. HD měly k jistotě 1. ligy nejblíže týmy Tweeners, Kelímci, Warriors a SK CNC Prodkut A. Ovšem trojice Kmotři, Vagoni a Havrani se s tímto faktem nechtěla jen tak smířit a jejich šance stále žila. A jak nám to celé dopadlo?

Toto rozhodující kolo vyšlo nejlépe týmu Warriors (26 b. – celkem 48 b.), když vyhrál všech 6 zápasů a zcela bezpečně zvítězil s náskokem 6,5 bodu. Druhé místo vybojovali Tweeners (16 b. – celkem 41,5 b.), kteří solidně navázali na velmi vydařený 1. HD a zaslouženě si zajistili 1. ligu i pro podzimní část. Velkou bojovnost předvedli Kmotři (20 b. – celkem 37,5 b.), byli druhým nejlepším týmem odvet a z barážové pozice poskočili na třetí místo, rovněž zajišťující záchranu 1. ligy. Ještě čtvrtá příčka garantovala automatickou záchranu a tento post se nakonec přece jen podařilo uhájit, díky vyrovnanosti v obou večerech, týmu SK CNC Produkt A (13 b. – celkem 33 b.). Druhou šanci o 1. ligu dostanou v baráži týmy na pátém a šestém místě. Prvním z nich jsou překvapivě Kelímci (7 b. – celkem 31 b.), kteří prohospodařili náskok 6,5 bodu z úvodního kola a klesli z druhého místa až na páté. Na svém, čili šestém, místě zůstali Vagoni (12 b. – celkem 27 b.) a také tento tým, jak píšeme výše, dostane rovněž ještě jednu šanci. Naopak s 1. ligou se najisto loučí Havrani (11 b. – celkem 23 b.), kteří na jaře měli svou premiéru v nejvyšší soutěži a věříme, že nabrané zkušenosti jim pomohou k brzkému návratu.

A ještě statistiky 1. ligy o Udržení. Skvělý comeback do ABL po mnoho letech předvedl hráč večera Zdeněk Matěj (Warriors) s průměrem 208,33 bodu. Nejvyšší nához 247 bodů zahrál Lojza Horák (Tweeners) a 6 bodů pro svůj Warriors vybojoval David Redzina. Do týmových statistik se v posledním zápase zapsali nejvyšším náhozem 635 bodů Tweeners, což byl současně i celkově nejvyšší týmový nához soutěže. Nejlepší celovečerní průměr 561,50 bodu pak zahráli Warriors.

Celkově se nejlepšími hráči skupiny stali Vladan Vašíček (SK CNC Produkt A) s průměrem 181,58 bodu a Katka Klusáčková (Vagoni) s průměrem 147,00 bodu. Nejužitečnějším hráčem se stal David Redzina se ziskem 23,5 bodu a o nejvyšší nához se postaral Havran Tomáš Hejda díky výborným 265 bodům v 3. HD základní části.

Je dohráno a dobojováno, 1. liga o Udržení severní Moravy zná své vítěze a poražené. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství (OBSAZOVAČKY) a nejlepší hráči se poté sejdou 12.6.2022 v centru Xbowling ValMez při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. – 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz