Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jarní tituly Mistrů ABL vybojovali Karel Hladík a Katka Janošcová

24. ročník 2023jaro 2023Finále ČR jednotlivcůVýsledky

V neděli 18. června 2023 jsme se, po sobotní soutěži družstev, dočkali také finálového turnaje o Mistra a Mistryni ČR ABL jarní části 24. ročníku. Xbowling Prosek se ve třech rundách dočkal plného počtu kvalifikovaných hráčů, 58 mužů a 20 žen a pak už běžel turnaj jako na drátkách. Žádné naschály nám mašinky tentokrát nedělaly a tak jsme mohli zatleskat po 19. hodině novým šampionům ABL.

Kvalifikačních 5 her rozhodlo o úspěchu či neúspěchu na tomto turnaji a do bojů o šampiony postupovalo 16 mužů a 8 žen. Klasický výřazovací systém čtyř košů u mužů a dvou košů u žen rozhodl o finalistech a následně i těch šťastnějších s medailemi na krku.

V obou kategoriích máme opět premiérové vítěze ABL, stejně jako si Bombers v sobotu připsali první titul. Jarní tituly Mistra a Mistryně ČR ABL se stěhují na Moravu zásluhou Karla Hladíka a Kateřiny Janošcové, kteří se po letech snažení konečně dočkali prvního úspěchu na tomto mistrovství ABL a hned toho zlatého.

Tituly vicemistrů republiky vybojovali nestárnoucí Antonín Matějka a Dagmar Stulíková a druhými vicemistry jsou pak objev roku Ondřej Trojek a opět skvělá Petra Otec Hanzlovská. Těsně pod piedestalem medailistů skončili na čtvrtých místech další osobnosti českého bowlingu, Jiří Vrážel a Jana Lébrová.

Všem úspěšným hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na všechny u ABL v září, při soutěžních zápasech podzimní části 24. ročníku. 

Konečné výsledky:

Muži: kvalifikace - ZDE

Ženy: kvalifikace - ZDE

Muži: Play-off - ZDE

Ženy: Play-off - ZDE

Muži: Konečné celkové pořadí - ZDE

Ženy: Konečné celkové pořadí - ZDE

Video z obou finálových dnů - ZDE

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz