Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Bombers vybojovali po mnoha letech titul Mistra ABL pro západní Čechy

24. ročník 2023jaro 2023Finále ČR družstevVýsledky

Xbowlingu Prosek se v sobotu 17. června 2023 odehrálo finále ABL družstev jarní části roku 2023. Všech 36 kvalifikokovaných týmů se vzorně dostavilo ke svým úvodním rundám a mohl začít maraton her. Den byl hodně náročný a dlouhý a do Superfinále prošly týmy nejen herně zdatné, ale i psychicky odolné. Tady se ukázala pravá bojovná mentalita pravých šampionů.

Složení osmičky bylo trochu nečekané, ale z našeho hlediska zcela spravedlivé. Své vysoké postavení opět potvrdil region stř. & jižní Moravy, který měl ve finále hned 4 zástupce. Regiony ze západních, severních, východních a jižních Čech pak doplnily skupinu po jednom družstvu. S prázdnou, bez finálové účasti, odjeli domů hráči ze severní Moravy a snad poprvé v historii také domácí zástupci z Prahy a středních Čech. A to byl tento region zastoupen plnou čtvrtinou, 9 týmy…

V úvodní hře to napálil, při své premiéře na MČR ABL hned ve finále, brněnský Bowling Darts Rubin 1 (704 b.), druhý byl horký favorit a obhájce pozice vicemistra z ledna, plzeňský Bombers (655 b.) a na třetí místo se zařadil další adept medaile, olomoucký Killer Shot (641 b.). V druhé hře se pak začaly dít věci. Vyšší rychlostní stupeň zařadili Bombers (623 – celkem 1278 b.), „podstatně“ vylepšili svůj výsledek z před pár měsíců a stávají se Mistry ČR ABL jarní části roku 2023! Jejich zásluhou se tak po 10,5 letech opět stěhuje titul do západních Čech. Velká gratulace. Do své sbírky úspěchů si pak mohou zařadit pohár s nadpisem Vicemistr ABL Killer Shot (1237 b.) a svou medailovou sbírku mladíci rozšířili již na čtyři cenné kovy. Parádní práce. Skvělého úspěch dosáhl Bowling Darts Rubin 1 (1218 b.), když hned při svém prvním startu vybojoval bronzovou medaili. Kdo se bude zítra ptát, že to měl rozjeté na titul. Bednu jim již nikdo nevezme a od nás proto nezbytný „klobouček“.

Je určitě důležité, zahrnout do této rekapitulace také jména finalistů. Takže jdeme na to. 4. místo: Psycho (VČ), 5. místo: Xbowling Tišnov A (St.&JM), 6. místo: Admi BC (SČ), 7. místo: Matrix (St.&JM) a 8. místo: BC Tábor (JČ). 5 bonusových míst pro podzimní šampionát pak připadne těmto regionům. 3 místa St.&JM, 1 místo ZČ a 1 místo VČ.

Konečné výsledky:

1.kolo: Kvalifikace (rozřazení pro play-off) - ZDE

2.kolo: Play-off 1 - ZDE

3.kolo: Play-off 2 - ZDE

4.kolo: Play-off 3 - ZDE

4. kolo: pořadí po Play-off 3 - ZDE

5.kolo: Superfinále - ZDE

Konečné celkové pořadí - ZDE

Průměry jednotlivců - ZDE

Expres video - ZDE

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz