Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Vyrovnaný 1. HD 6. ligy zvládli nejlépe Volňásci

21.ročník 2020podzim 2020severní MoravaXbowling ValMez6.liga1.hrací den

ABL pokračovala v Xbowlingu ValMez hned v úterý 15. září 2020 a tentokrát měla své dostaveníčko nejnižší domácí soutěž, 6. liga. A byla to svým způsobem i premiéra, protože poprvé se tato skupina kompletně poskládala 6 družstvy a my jsme mohli přivítat do naší velké ABL rodiny nové týmy, Pulce a Kuchtíky.

A po prvních dvou kolech večera to vypadalo, že si právě Kuchtíci udělají z 6. ligy vlastní soutěž. Jenže pět vzájemných zápasů je ošidných a najednou se vše začalo obracet a kolo od kola se střídaly týmy ve vedení. Po odehrání posledních zápasů se z vedení mohli začít radovat Volňásci (18 b.), ale v absolutně nejtěsnějším závěsu, se ztrátou pouhého půl bodíku jim na záda dýchá ostřílený For Fun (17,5 b.). Kuchtíci (16,5 b.) nakonec závěrečnou výhrou udrželi na třetím místě kontakt s vedoucí dvojicí. Stráta na lídra 1,5 bodu a 1 bod na druhé místo je samozřejmě nicotná. Druhý z nováčků, Pulci (12 b.), již mají na čtvrtém místě trošku ztrátu, ale víme, jak to chodí. Jsme teprve na začátku. Po půlroční corona-pauze se opět v ABL představili Ogaři (9 b.) a tento tým má jistě na víc, než je průběžné páté místo. Moc moc těžké to bude mít šestý Zkušební provoz (2 b.), protože ostatní týmy mají svou kvalitu a každý získaný bod bude mít pro toto družstvo cenu zlata.

A můžeme se podívat na statistiky kola. Hráči večera se stali Robert Ottopal (Kuchtíci) s pěkným průměrem 176,20 bodu a Nikča Daňková (Pulci) s rovněž pěkným průměrem 152,50 bodu. Pro své týmy získali 4 body hned čtyři hráči a byli to Robert Ottopal, Petr Ševeček (Kuchtíci), Tomáš Fiala (For Fun) a Láďa Mičola (Volňásci). Nejvyšším náhozem s puncem VIB Gold clubu se blýskl Milda Chocholatý, když zahrál krásných 252 bodů. Týmové statistiky ovládli Kuchtíci díky nejvyššímu náhozu 564 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 501,80 bodu. Takového krásného průměru nedosáhl ani jediný tým v pondělní 5. lize.

Máme tedy za sebou úspěšný úvodní večer 6. ligy. K druhému kolu se sejdeme v Xbowlingu ValMez v úterý 29. září 2020, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za krásný bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz