Vítězní Xindlové i druzí Mimoňové postupují do 4. ligy Benešov

23. ročník 2022podzim 2022Praha/střední ČechyBenešov5.liga5 hrací den

V pondělí odehrála závěrečný hrací den 5. liga Benešov. Z vítězství a postupu do nejvyšší benešovské soutěže se radovali Xindlové. Spolu s nimi postupují také Mimoňové. Třetí ze hry o postup, tým Vokapa, nakonec končí na bronzovém stupínku. Kamarádi získávají nepopulární čtvrté místo a jistotu účasti v jarní části následujícího, v pořadí 24. ročníku ABL. Páté místo obsadil RS Team a šestí Kumpáni sestupují do 6. ligy.

Nejlepším hráčem 5. ligy byl paradoxně hráč sestupujících Kumpánů, Michal Soukup s průměrem rovných 168 bodů. Nejlepší ženou byla vyhlášena Iva Pauleová (Vokapa), která dosáhla na průměr 162,35 bodů. Nejužitečnějšími hráči bylo hned trio hráčů s 15 body, Jiří Paule (Vokapa) a mimoňové David Kmoch s Václavem Kauckým. Nejvyššími náhozy se 5. hrací den blýskly Václav Kaucký (231 bodů) v jednotlivcích a v družstvech Mimoňové s 537 body.

ABL v S-centru pro letošek pomalu končí (zbývá odehrát jen 6. liga), ale sezóna ještě u konce není. V úterý 3. ledna 2023 se odehraje Mistrovství ABL Benešov, odkud může vést cesta až na republikové Mistrovství ABL, které se odehraje 22. ledna v Pardubicích.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz