• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

Vítězem 2. ligy v Žilině jsou The Gutters

24. ročník 2023jaro 2023severní MoravaŽilina2.liga6.hrací den

Tak a máme rozhodnuto. V Žilině, na bowlingovém centru Bowling Academy, se ve středu 24.5.2023 odehrálo poslední kolo 2. ligy. Mělo se především rozhodnout o tom, kdo postoupí do 1. ligy a komu připadne sestup do 3. ligy. Z této ligy postupují automaticky první 2 týmy do 1. ligy a poslední 2 týmy sestupují do 3. ligy. Proto v posledním kolem bylo jasné, že největší souboje proběhnou o druhé místo mezi týmy Macanga Strikers a Veliš. Také velký souboj o čtvrté místo mezi týmy Hoblik Team a JBMNT. Jak to celé nakonec dopadlo?

Na prvním místě se umístili The Gutters. Ligu vedli již od prvního kola. Celkově získali 105 bodů a s rozdílem 24,5 bodu na druhé místo. Tento tým se stal i majitelem nejvyššího náhozu ligy výkonem 622 bodů. V posledním kole se nejvíce vedlo týmu Veliš. Získal 19 bodů, což jej posunulo na druhé místo v tabulce. Společně tak s The Gutters postupují do 1. ligy. Bohužel se v tomto hracím dnu moc nedařilo týmu Macanga Strikers. Což je odsunulo z druhého místa na třetí s konečnou ztrátou 8,5 bodu na druhou příčku. Zůstavují tak s týmem JBMNT v 2. lize. Týmu JBMNT se v posledním hracím dnu také hodně dařilo a se ziskem 17 bodů poskočil na čtvrté místo s celkovým počtem 66 bodů. Na pátém místě se umístil Hoblik team s 59,5 body. Poslední příčka s 47 body pak patří týmu Bad Lasard. Sestup do 3. ligy tedy připadl na družstva Hoblik Team a Bad Lasard.

Nejlepším hráčem ligy se stal Tomáš Gibas s krásným průměr 200,56 bodu. Patří mu i titul nejužitečnějšího hráče ligy, když pro svůj tým vybojoval 21 bodů. Nejlepší hráčkou se stala Lenka Slotová s celkovým průměrem 154,37 bodu.

Všem hráčům děkujeme za poklidný průběh ligy a super výkony. Už se na Vás těšíme v podzimní části.