Ve 4. lize Brno si pro zasloužené vítězství došel tým BAHIR BB

Historie20.ročník 2019jaro 2019střední & jižní MoravaBrno4.liga3.hrací den

Bowlingu Brno máme za sebou první dva finálové dny jarní části ABL. V pondělí 15. dubna 2019 svedly své závěrečné ligové zápasy týmy 3. a 4. ligy a my se nyní budeme věnovat té nižší soutěži. Nejlepší tým této skupiny BAHIR BB (16 b. – celkem 54 b.) sice tentokrát svůj minisouboj o vítězství v HD se Show Flow B prohrál, ale zaslouženě se stává s náskokem celkovým vítězem, protože jako jediný si dokázal udržet výbornou výkonnost po všechny tři hrací večery, což nakonec rozhodlo. Tým SHOW FLOW B (19 b. – celkem 45 b.) bojoval, ale bodová ztráta na lídra z úvodního kola se prostě dohnat nedala, ale dokázal smazat náskok družstva CHROMÍCI (12 b. – celkem 39 b.), které tím pádem sesadil na konečné třetí místo. Chromíci dlouho drželi druhé místo, ale bohužel nástup SF již nedokázali zachytit. I tak, pěkné třetí místo. To máme tedy nejlepší trojici 4. ligy. Na čtvrtém místě nakonec skončili TELETUBIES (12 b. – celkem 35 b.), kteří dloho bojovali o třetí místo, ale bohužel to tentokrát nevyšlo. Velký boj o záchranu 4. ligy předvedl COUNTER STRIKE (15 b. – celkem 30,5 b.), který své šesté místo po 2. HD přenechal týmu KÉNIK (1 b. – celkem 21,5 b.) Ten zažil opravdu černý den a následkem je sestup do 5. ligy v podzimní části ABL.

A jdeme na individuální statistiky. Hráčem večera byl Dominik Mlčoch (Show Flow) s parádním průměrem 220,63 bodu a nejvyšším náhozem, krásných 287 bodů, což byl současně i celkově nejvyšší nához 4. ligy. Dominik také jediný dokázal pro tým vybojovat maximální počet 5 bodů. Ze dvou žen byla tou lepší s průměrem 153,60 bodu Jitka Gajdošová (Counter Strike). Nejlepší týmovou hru, moc pěkných 662 bodů, předvedli TELETUBIES. A Dominik Mlčoch pokračuje ve sbírání i celkových ocenění. Kromě již zmíněného nejvyššího náhozu se stal také nejlepším hráčem 4. ligy s průměrem 207,40 bodu a pro svůj tým získal 14 bodů, nejvíce ze všech hráčů a hráček. Nejlepší ženou 4. ligy pak byla vyhlášena Jitka Gajdošová, která zahrála celkový průměr 161,27 bodu. Maximální týmový nához má hodnotu krásných 673 bodů a autorem je vítězný BAHIR BB.

Dobojováno jest. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na pondělí 3. června 2019 máme naplánované Mistrovství Brna ABL jednotlivců. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Tišnov v sobotu 8. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.