• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

Valaši to po velkém boji dotáhli k vítězství

Historie19.ročník 2018podzim 2018severní MoravaXbowling ValMez5.liga6.hrací den

Opravdovou tečkou základní podzimní části ABLXbowlingu ValMez udělala ve středu 28.11.2018 svým 6. HD 5. liga. Pohled na tabulku po 5. HD hovořil jasnou řečí čísel. Ve finálovém večeru se budou prát pouze o první místo Valaši s Oderskou bandou. Jenže jak jsme již u bowlingu zažili snad tisíckrát, všechno bylo jinak. A byl to závěr se vším všudy. Dramatický a skvělý, prostě jako celá podzimní část této 5. ligy.

Shrňme si tedy závěrečný den i celkové umístění družstev. Se ctí a velkou bojovností se soutěží rozloučil na šestém místě tým DAMETO (3 b. – celkem 36 b.), kterému sice večer nevyšel podle představ, ale už s ním musely všechny týmy počítat, že body zadarmo nerozdává. HAFANI (12 b. – celkem 48 b.) na pátém místě byli příjemnou štikou páté ligy, při závěrečném kole zapojili do ABL novou mladou tvářičku, Barču Dorňákovou a bylo by fajn, kdyby takto pokračovali i na jaře. Pod bednou na čtvrtém místě skončil FOR FUN (21 b. – celkem 80 b.). O Ruském kole jsme psali minule a i včera to veřejně řekli při vyhlášení, ale prostě to tak je. Včera pánové zahráli jako z partesu a byli jasně nejlepším týmem večera.

Dostáváme se k nejlepší trojce skupiny. V jednu chvíli to vypadalo, že jak Valaši, tak i Oderská banda nechtějí vyhrát pohár určený vítěznému týmu. Toho téměř dokonale využili OGAŘI (16 b. – celkem 93 b.). Bod po bodu stahovali náskok na své soupeře a nechybělo mnoho a třetí místo nemuselo být konečnou stanicí. Z konečného druhého místa tak nakonec měla velkou radost ODERSKÁ BANDA (10 b. – celkem 94 b.), která formu z prvních čtyř hracích dnů ztratila někde u dálnice na 321. kilometru a v závěrečném zápase potřebovala nutně bodovat a získat minimálně 2,5 bodu. To se jí nakonec podařilo a druhé místo je opravdu zaslouženě vybojované. Novým vítězem 5. ligy se tak stává družstvo BC VALAŠI TEAM (13 b. – celkem 99 b.). Podzimní boje rozjeli Valaši výborně, pak si dali trošku oddech, aby se v pátém kole opět vrátili na vedoucí pozici. Tu již nepustili a díky velké bojovnosti ji i přes občasné nezdary, dotáhli až do vítězného cíle.

A teď se podíváme na statistiky. Hráči večera byli Zdeněk Chvatík (For Fun) s průměrem 183,33 bodu a Šárka Kovářová (Ogaři) s průměrem 169,80 bodu, která k tomu přidala 4 body pro tým. Stejný počet bodů získali také Radek Skýpala (Valaši) a Martin Stodůlka (Hafani). Radkovi patří také nához kola 216 bodů. FOR FUN potvrdil výborný večer týmovým náhozem kola 558 bodů. A jdeme na celkové statistiky. Nejlepšími hráči 5. ligy se stali Zdeněk Chvatík s průměrem 172,00 bodu a Šárka Kovářová s průměrem 164,28 bodu. Nejužitečnější pro svůj tým byl Radek Skýpala, když vybojoval 22 bodů a patří mu i celkově moc pěkný nejvyšší nához 233 bodů. Zbývá nejlepší týmová hra, kterou předvedla ODERSKÁ BANDA a má hodnotu krásných 601 bodů.

A máme to za sebou. Podzimní část 5. ligy je již historií a před námi jsou vrcholy této sezóny. V lednu se hraje Mistrovství ABL ValMezu (OBSAZOVAČKA je již otevřena), pak je na řadě Mistrovství regionu SM (centrum bude upřesněno) a vše vyvrcholí v Pardubicích, kde se hraje republikové finále ABL družstev a jednotlivců. Co se týče termínů baráží mezi ligami, kapitáni jednotlivých týmů se je včas dozví prostřednictvím mailů a budou zveřejněny na našich webových stránkách. Mějte se hezky, prožijte klidné a spokojené Vánoce a těšíme se na Vás zase brzy na viděnou.