Vakoshop prohospodařil neskutečný náskok, přesto dominuje 3. lize A.

21.ročník 2020podzim 2020Praha/střední Čechy3.liga3.liga A1 hrací den

Ve středu zahájila novou podzimní sezónu 21. ročníku ABL na herně Xbowlingu Strašnice hned skupina A 3. Středočeské ligy. Byť v období dobíhajících koronavirových dovolených a s privilegiem posledních bez povinnosti chodit orouškován, přesto v plném počtu účastnivších se, byť některé týmy musely lehce či výrazněji sestavy doplnit a využít možnosti hostování hráčů z jiných nižších lig...

Přes nezvyk jedněch, nespokojeností druhých, jiná družstva zahájila soutěž perfektně, zejména bodově a úplně impozantně vyčnívali letití harcovníci 3. ligy VAKOshop, kteří z úvodních čtyřech duelů získali 18 bodů a tím, že oni byli družstvem, co pauzu v zápasovém rytmu měli až po jejich odehrání, vizuálně byl jejich náskok o to výraznější. Bohužel v posledních dvou duelech je um i štěstí opustilo a ač z obou vysoutěžili pouze po jednom bodíku, ve vedení se udrželi s konečnými 20 body.

Oproti tomu ALI 21.cz - Hrušky po ospalejším rozjezdu a nenápadné hře i výsledcích postupně získávali půdu pod nohama, což jim přineslo v konečném zúčtování pozici stříbrnou a se 17 body jen zanedbatelný odstup od leaderů soutěže. A protože i zbývající osazenstvo získávalo a darovalo body jako na horské dráze, je tabulka neskutečně vyrovnaná a nikdo nic nemá jistého.

Nejlepším hráčem s průměrem 185, 80 bodů je tahoun vedoucího družstva Václav Košata, který se současně jako jediný výkonem 235 bodů zapsal alespoň do Silver VIB Clubu. Z dvojice hrajících dam je tou úspěšnější a tedy Nejlepší ženou příznačně hezčí Václavova polovička Renáta Košatová díky průměru 155, 75 bodů a hráčem Nejužitečnějším pak Lukáš Obrusník (LuMiRo), který jako jediný získal v duelech hráče proti hráči 5 bodů.

2. hrací den čeká na všechny zainteresované znovu ve středu a sice poslední zářijový den, tedy 30. září tentokráte na sesterské herně Xbowlingu Žižkovského.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz