Václav Kouba vítězí ve Finále B regionu Praha/střední Čechy

Historie18.ročník 2017podzim 2017Praha/střední ČechyFinále kategorie B

Ve středu 24.1.2018 se v Strašnickém Xbowlingu odehrálo Mistrovství ABL - kategorie B hráčů s průměrem do 160bodů. Systém turnaje byl následující: v kvalifikaci se odehrály tři hry a nejlepší dva hráči šli rovnou do finále. Na zbytek hráčů čekal vyřazovací pavouk, z kterého vzešlo zbylých 10hráčů pro finále a nakonec finále se hrálo ve 12 hráčích na součet dvou her.

Kvalifikaci nejlépe zvládl Jirsa Miloš se ziskem 892 bodů a Barnet Milan857 body a oba tito hráči šli přímo do finále. Po kvalifikaci přišel na řadu vyřazovací pavouk a v něm se asi o největší překvapení postaral Fiala Václav, který z posledního místa vyřadil v kvalifikaci třetího Čiženkova Vjačeslava.

Ve finále se začalo hrát opět od nuly a nejlepší výkon předvedl Kouba Václav, který zahrál 371 bodů a dnešní mistrovství vyhrál a odnesl si tak domu pohár za první místo bowlingovou kouli Ebonite Maxim a soudek Svijan. Na druhém místě skončil Ženíšek Pavel se ziskem 369 bodů a vyhrál si tak pohár lahvinku vína na oslavu a bowlingovou tašku Ebonite. Třetí místo obsadila Suchánková Miloslava se ziskem 345 bodů a za toto umístění dostala pohár Svijanský duo pack a tričko.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za účast a přejeme Vám mnoho úspěchů v nadcházejícím ABL ročníku a  aby to za půl roku byla účast v kategorii A.