Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V minipolském souboji byla o chloupek lepší družina Gryfne Gizdy

24. ročník 2023jaro 2023severní Morava2.liga2.liga6.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek vyvrcholila v pondělí 22. května 2023 finálovým hracím dnem 2. liga severní Moravy. Tato druhá nejvyšší regionální soutěž ABL byla opravdu mezinárodní, se zastoupením tří polských a čtyř tuzemských týmů. V tomto závěrečném 6. HD pak hráli prim naši severští bratři.

A to byl i jeden z důvodů, že si to šampiona rozdaly týmy Gryfne Gizdy (20,5 b. – celkem 107,5 b.) a Elektrownia Rybnik (19,5 b. – celkem 106 b.). Krásný minisouboj byl opět vyrovnaný a nakonec těsně, s minimálním bodovým náskokem, slaví vítězný úspěch s platnou vstupenkou v kapse do 1. ligy družina Gryfne Gizdy. Třetím do party byli tentokrát Bowlingholici (17 b. – celkem 78 b.), ale ani tato zlepšená hra je neposunula z šestého místa výše. Boj o třetí místo pak svedly domácí týmy z Jadranu, Attack (15 b. – celkem 95 b.) a Za řekou (12 b. – celkem 93 b.). Před tímto kolem byli na tom lépe hráči z poza místní řeky Ostravice, ovšem na konci hracího dne napočítal více zajíců v pytli útočící tým a na poslední chvíli se vyhoupl na bronzový stupínek. Do plného počtu tajenky nám zbývají doplnit dva řádky s pořadovými čísly pět a sedm. Po vynikajcím prvním večeru, kdy vedli tabulku, se museli smířit s konečným pátým místem Popeláři (13 b. – celkem 90 b.). Naopak Fajno parta (8 b. – celkem 60,5 b.) jak začala, tak i skončila, bohužel až sedmá…

A jdeme na celkové statistiky 2. ligy SM. Hráči skupiny se stali Zbigniew Kosiec (Gryfne Gizdy) s průměrem 189,92 bodu a Eva Stašová (Fajno parta) s průměrem 168,42 bodu. Nejužitečnějším hráčem byl Krzysztof Wywrot (Elektrownia Rybnik) se ziskem 25,5 bodu a nejvyšší nához 266 bodů zahrál Kristián Šatný (Attack). Nejvyšší týmový nához 671 bodů pak zahrál Attack v 3. HD.  

Tímto máme uzavřenou 2. ligu SM, ale jarní část ABL ještě nekončí. Je již otevřená obsazovačka (ZDE) pro baráže družstev o postup na MČR ABL (30/5) a také jsou otevřené i obsazovačky na Městská mistrovství (ZDE). Následně pak v centru Bowling Jadran FM odehrají v neděli 11. června 2023 nejlepší kvalifikovaní hráči Mistrovství regionu SM. Bohužel, plánované Mistrovství ČR ABL se z technických důvodů neuskuteční, jak bylo slíbeno, na Moravě, ale hrát se bude opět v pražském centru Xbowling Prosek (17/6 družstva a 18/6 jednotlivci).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem děkujeme za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

S úctou Váš P.R.

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz