V 7. lize Blansko vítězí TAXITONALI !!!

Historie20.ročník 2019jaro 2019střední & jižní MoravaBlansko7.liga3.hrací den

Bowlingu Blansko nám v pondělí 13. května 2019 vyvrcholila třetím hracím dnem 7. liga. Vedoucí družstvo tabulky TAXITONALI !!! (16 b. – celkem 47 b.) nic neponechalo náhodě a dokázalo být nejlepší i velmi vyrovaném závěrečném kole soutěže. Tím si zajistilo vítězství a současně i postup do 6. ligy. Největším soupeřem byli vítěznému týmu druzí RANAŘI (14,5 b. – celkem 41,5 b.) a když se podíváme na jednotlivé zápasy, tak o prvním a druhém týmu tabulky rozhodl především vzájemný zápas, který vyzněl lépe pro TaxiToNali 4:1. I tak je druhé místo pro juniory velmi pěkným umístěním, protože také mohli být „až“ třetí. Jenže tentokrát vzájemný souboj se Severkou o druhé místo zvládly. SEVERKA (14,5 b. – celkem 40,5 b.) tak končí na třetím místě a bylo by nošením dříví do lesa opakovat, že právě prohra s Ranaři 2:3 je „odsoudila“ na pomyslný bronzový stupínek. Za nejlepší trojicí se na čtvrtém místě umístili MONSTERS (13 b. – celkem 37 b.), pátÍ skončili ŽABAŘI (9 b. – celkem 32 b.) a bohužel, BARONI (8 b. – celkem 27 b.) nedokázali navázat na podzimní výkony a z šestého místa sestupují zpět do 8. ligy.

A nyní ke statistikám. Hráči večera byli Jirka Hasoň (Ranaři) s průměrem 178,20 bodu a Naďa Martinková (Severka) s průměrem 161,60 bodu. Celkově se nejlepším mužem stal Dušan Malíček (TaxiToNali) s průměrem 182,40 bodu a nejlepší ženou, stejně jako v závěrečném kole, Naďa Martinková s průměrem 146,87 bodu. Dušan byl současně i nejužitečnějším hráčem, když pro svůj tým dokázal vybojovat 14 bodů. Co se týče nejvyššího náhozu, tak ten má hned dva hráče o kterých píšeme již výše. Výkonu 247 bodů dosáhli ve finálovém kole Jirka Hasoň i Dušan Malíček. Zbývá nám doplnit nejlepší týmová hra. V třetím HD zahrál pěkných 574 bodů vítěz 7. ligy TAXITONALI !!! a byl to současně i  celkově nejvyšší týmový nához skupiny.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na první červnový týden máme naplánovaná Mistrovství měst ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Tišnov v sobotu 8. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.