• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

V 5. lize Blansko zcela jasně vítězí VIP

Historie19.ročník 2018jaro 2018střední & jižní MoravaBlansko5.liga3 hrací den

Ve středu 16.5.2018 skončila v Bowlingu Blansko 3. hracím dnem i 5. liga. Již po 2. HD byly bodové rozestupy v tabulce tak velké, že jen málokdo mohl očekávat nějaké razantní změny v pořadí. A v tomto duchu se nesl i závěrečný večer. Pouze Severka ještě chtěla uniknout z poslední místa, ale její útok přišel pozdě.

S náskokem devíti bodů tedy zaslouženě vítězi VIP (57 b.) a může se těšit z postupu do 4. ligy. Na 2. místě rovněž s velkým náskokem před třetím týmem končí STS Chvojkovice Brod (48 b.). To 3. místo si pronajal Sbor (38 b.) a i on si v klidu pohlídal místo na stupních pohlídal před Orbitem (32 b.), který tak skončil na 4. místě. Závěrečný boj o 5. místo nakonec tedy ustála Marná snaha (26 b.) a na Severku (24 b.) tak zbylo 6. místo.

Jdeme na celkové statistiky. Nejužitečnější pro svůj tým byla Irča Vránová (VIP), která získala 13 bodů. Současně se stala i nejlepší hráčkou s průměrem 165,53 bodu a patří ji i nejvyšší nához mezi děvčaty – 215 bodů. Celkově byl nejlepším hráčem 5. ligy Tomáš Smola (Marná snaha) s průměrem 179,00 bodu a předvedl i nejlepší hru s hodnotou 220 bodů. Nejvyšší týmový nához zahrál Sbor566 bodů.

Tímto nám končí reporty z5. ligy Blansko. Všem zúčastněným týmům a hráčům děkujeme za krásné boje a atmosféru při zápasech naší Vaší ABL.

Nyní přichází hooodně důležitá informace. Jak jistě všichni víte, MČR ABL se hraje na našem sesterském centru Bowling Brno. V sobotu 16.6.2018 hrají svou soutěž týmy a v neděli 17.6.2018 hrají jednotlivci. I Vy se můžete tohoto svátku bowlingu zúčastnit. Jak? Pravidla postupů, jak týmů, tak i jednotlivců jsou zcela jednoduchá. Týmové baráže se může zúčastnit vítěz každé skupiny ABL Blansko nebo tým, jehož průměr je vyšší jak 500 bodů. Jedinou výjimku tvoří týmy ABL Blansko, které mají na své soupisce hráče, kteří jsou současně i kmenovými hráči týmu hrajícího 1. nebo 2. ABL (např. Dream team a EmBe), ty se baráže o MČR ABL zúčastnit nesmí. Týmu, jehož hráč v průběhu jara hostoval v 1. nebo 2. ABL se tato výjimka samozřejmě netýká a může svůj tým (pokud splňuje ostatní kritéria) přihlásit do baráže o postup na MČR (Tišnov 11.-12.6.2018). Co se týče postupů jednotlivců, sledujte ABLweb, kde a kdy se hrají Městská mistrovství, z kterých je možné postoupit na Mistrovství regionu. To se hraje v sobotu 9.6.2018Tišnově. Z Mistr. regionu pak nejlepší hráči postoupí na MČR ABL. Více informací se dozvíte u svého dvorního organizátora ABL, Ondry Šumpicha nebo na ABLwebu.