V 1. lize se udrželi Sash Bowling Celnice a Krocan.com 4 FUN.

Historie18.ročník 2017podzim 2017Praha/střední Čechy1 liga1.liga Udržení2.hrací den

Druhé kolo nadstavbové části skupiny O udržení se v úterý odehrálo v Kladně a mazání bylo příznivější než předchozí den. Skupina byla po prvním kole velmi vyrovnaná, rozdíl mezi 1. a 7. místem byl pouhých 7 bodů a nejlépe na tom byli s 26 body The Big Lebowski a Sash Bowling Celnice. Ale zatímco týmu Sash Bowling Celnice se velmi dařilo a vybojoval 25,5 bodů, The Big Lebowski prožil černý den a získal bodů jen 7. První místo tedy právem obsadil Sash Bowling Celnice (51,5 b) a spolu s druhým Krocan.com 4 FUN (48 b) zůstávají i na jaře v 1. lize. Třetí skončil BK Family Fitness (42,5 b) a stejně jako SKB Praha (42,5 b) na čtvrtém místě se o udržení v 1. lize pokusí v baráži. Do 2. ligy naopak sestupují Ranaři (41 b), The Big Lebowski (33 b), Zelená síla (32 b) a BSD Bílé koule (22,5 b). Nejlepším hráčem dne byl Pepa Kašpar z SKB Praha s průměrem 205 bodů a nejvyšší nához 258 bodů si připsal Filip Kubín z Krocan.com 4 FUN.

Všechny týmy mají průměr přes 500 bodů a mohou se v lednu zúčastnit baráže o Finále ABL. Jednotlivci zase mohou zabojovat v Mistrovství center (dle vlastního výběru), která se konají začátkem ledna, poté v Mistrovství regionu a ti nejlepší si zahrají Finále ABL v Pardubicích o víkendu 20. - 21. ledna. Obsazovačky na Mistrovství center jsou již otevřeny. Takže sledujte www.ablweb.cz a www.obsazovacky.cz, kde najdete podrobnosti.