V 1. lize B (jih) máme po úvodním kole jasného lídra, ProBowling 2

21.ročník 2020podzim 2020střední & jižní Morava1.liga1.liga B (jih)1.hrací den

 

Ve středu 16. září 2020 jsme v Bowlingu Brno rozjeli nejvyšší soutěž regionu střední & jižní Morava 1. ligou B (jih) a po dvou letech jsme zvolili mazací model Middle Road. A celkem jsme byli zaskočeni, že nepadají skoro vůbec žádná čísla, až na pár výjimek a na jednoho hráče. Ale k tomu se dostaneme v rekapitulaci statistik.

Nejlépe a zcela bezkonkurenčně si v úvodním kole počínal nováček 1. ligy, ProBowling 2 (32 b.) s neuvěřitelnou zápasovou bilancí 7:0 a ztrátou pouhých tří bodů. Druhý Xbowling Tišnov A (25 b.) má na lídra ztrátu již sedmi bodů o další tři body zpět je ProBowling 1 (22 b.). Tyto tři týmy si vytvořili již během úvodního večera celkem slušný náskok a budme muset s nimi počítat jako horkými kandidáty postupu do skupiny o Titul. Ovšem od čtvrtého místa to vře a týmy jsou až do osmého místa srovnány v šesti body. Stejný počet 15 bodů získali Damial a CK Apollon a zařadili se na průběžné čtvrté a páté místo. Tišnovský nováček Homonauti (12 b.) na šestém místě, sedmí Show Flow (10 b.) a i osmý Xbowling Tišnov B (9 b.) sice posbírali nejméně bodů, ale stále pro ně není finálová skupina o Titul uzavřena. Uvidíme, jak si povedou v následujících kolech.

A můžeme se podívat na statistiky kola. A tady se dostáváme k úvodu našeho reportu. Nad ostatními čněl rozdílem třídy a hráčem večera se tak jednoznačně stal Zdeněk Minář (ProBowling 2) s parádním průměrem 220,29 bodu a nejvyšším náhozem 259 bodů. Byl to také jediný hráč, který pokořil průměrovou dvoustovkovou hranici. Pěkný průměr 181,00 bodu zahrála také hráčka večera Eva Burianová (ProBowling 2), která k tomu získala ještě maximální počet 7 bodů. Co se týče týmových statistik, tak i ty ovládl lídr skupiny ProBowling 2 díky nejvyššímu náhozu 646 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 592,43 bodu.

Z úvodního večera 1. ligy B (jih) je to vše. K druhému kolu se sejdeme ještě najisto v Bowlingu Brno ve středu 30. září 2020. Dostali jsme totiž nabídku hrát v Brně 1. ligu i na jiném centru a ze sportovního hlediska by to bylo jen dobře a správné, hrát nejvyšší soutěž na více centrech, podobně jako v Praze. Během následujících 14 dní proběhne jednání, zda bychom ještě v podzimní části mohli přesunout nějaký hrací den na toto centrum. Ale nebudeme předbíhat a více se dozvíte při druhém večeru, který začíná v tradičních 18:00 hodin. Těšíme se na Vás.

výsledky

 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz