Trosečníci vybojovali vítězství v 6. lize

22. ročník 2021podzim 2021severní MoravaXbowling ValMez6.liga6.hrací den

 

Jedeme dál, močálem černým kolem bílých skal. V Xbowlingu ValMez uzavřela v úterý 23.11.2021 podzimní část ABL další skupina. Tentokrát to byla naše nejnižší soutěž, 6. liga. Závěrečný šestý hrací den jen podtrhl atmosféru a také výkony této skvělé ligy. A aby byla k vidění děla, tak se vůbec nemusí chodit na vyšší soutěže.

V polovině sezóny, po odstoupení Kuchtíků, převzaly otěže soutěže dva týmy, které se praly o vítězství v 6. lize a tím pádem i o přímý postup do 5. ligy, Trosečníci a For Fun. Boj byl o každý bod a o vítězi prakticky rozhodl jejich vzájemný zápas tohoto kola, v kterém Trosečníci deklasovali For Fun poměr 5:0. Vrchol podzimní části této skupiny přišel právě v tomto zápase, protože k neskutečnému náhozu na 6. ligu se rozjel Trosečník Mojda Klanica a jeho raketa se zastavila až na konečných 279 bodech. Trosečníci (21 b. – celkem 118,5 b.) tak mohou slavit titul Mistra 6. ligy a přímý postup. For Fun (20 b. – celkem 114,5 b.) z druhého místa dostane postupovou šanci v baráži s 5. týmem 5. ligy, s družstvem Rozpité.

Zhruba v polovině ligy začaly krásné souboje mezi týmy Pulci a Mišmaš. Obě družstva zaslouží také naši velkou pozornost, protože zapojila do naší ABL další nové mladé bowlingové tváře. Jejich velká bojovnost a nadšení z her, krásný sportovní duch, to je přesně to, co od všech skupin ABL očekáváme. Takže za nás, paleček nahoru. Nakonec skončili na třetím místě Pulci (15 b. – celkem 87,5 b.) a čtvrté místo obsadil Mišmaš (14 b. – celkem 76 b.). Aby se liga nehrála v komorní atmosféře a každý zápas měl správný sportovní náboj, tak se nám na každý hrací den podařilo zajistit hráče pro tým s názvem Sparing. Ze začátku byl jeden, po odstoupení Kuchtíků dva. Tímto děkujeme všem hráčům, kteří za oba Sparingy nastoupili během všech šesti hracích dnů. Bez Vás by tato liga nebyla tak zábavná, jak byla.  

A jdeme na statistiky. Hráči finálového kola se stali Mojmír Klanica (Trosečníci) s průměrem 171,60 bodu a samozřejmě nejvyšším náhozem 279 bodů a Lenka Juříková (Pulci) s průměrem 135,33 bodu. Celkově se nejlepšími hráči 6. ligy stali Karel Nohavica (For Fun) s průměrem 169,11 bodu a Nikča Daňková (Pulci) s průměrem 151,63 bodu. Nejužitečnějším hráčem 6. ligy se stal Mojda Klanica se ziskem 25 bodů a současně si samozřejmě připsal nejvyšší nához, skvělých 279 bodů. Týmové statistiky ovládl šampion 6. ligy, Trosečníci, díky parádnímu nejvyššímu náhozu 610 bodů (což je prozatím nához sezóny ABL našeho centra) a nejlepším ligovým průměrem 473,83 bodu.

Hotovo, dobojováno, 6. liga Xbowling ValMez zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek uskutečnit Mistrovství regionu severní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukáží, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, budeme vás o nových nařízeních informovat.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz