Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Trosečníci po boji vítězí v 5. lize

23. ročník 2022jaro 2022severní MoravaXbowling ValMez5.liga6.hrací den

Xbowlingu ValMez jsme v úterý 24.5.2022 začali pomalinku uzavírat závěrečnými hracími dny jarní část ABL. Jako první měla svůj finálový večer 5. liga. A že to bylo finále se vším všudy. Nejlepší výchozí pozici v boji o vítězství měli Trosečníci, jenže aktuálně byli v nejlepší formě Rozpití.

Papírové předpoklady tentokrát nevzaly za své a potvrdily svou správnost. Celkové vítězství ale nakonec přece jen vybojovali Trosečníci (15 b. – celkem 95 b.). A myslíme si, že zcela zaslouženě, protože ze všech týmů podávali během všech 6 HD nejstabilnější výkony. Takže vyhlašujeme, Mistrem 5. ligy Xbowling ValMez se stávají TROSEČNÍCI. Gratulujeme.

Velký finiš předvedli Rozpití (20 b. – celkem 92 b.). Vyhráli všech 5 zápasů, stahovali na lídra bodík po bodíku, ale náskok 8 bodů se jim smazat nepovedlo. Přesto velká poklona, za skvěle zvládnutou druhou polovinu soutěže a krásné druhé míto. O třetím místě bylo de facto rozhodnuto v polovině večera. Jeden z favoritů skupiny, Republika (12 b. – celkem 77 b.), vystřílel všechen svůj prach v první polovině soutěže, druhou se protrápil, přesto to nakonec byl třetí stupínek piedestalu. Jaro nevyšlo podle představ čtvrtým Hafanům (17 b. – celkem 71 b.), ale konec dobrý, všechno dobrý. Hafani utekli hrobníkovi z lopaty, míněno z nevyzpytatelné baráže a na podzim se na ně těšíme opět v 5. lize. Ještě jednu šanci dostane v baráži o setrvání v této skupině pátý Moribundus (7 b. – celkem 63 b.), který, bohužel, zahrál velmi dobře pouze v 5. HD. Do 6. ligy naopak najisto sestupuje For Fun (4 b. – celkem 52 b.) a my jim přejeme brzký návrat do 5. ligy.

A můžeme jít na statistiky 5. ligy. Hráči večera se stali Ondra Trojek (Republika) s průměrem 204,60 bodu a Kačka Mičkalová (Rozpité) s průměrem 170,60 bodu. Oba k tomu vybojovali svým týmům plný počet 5 bodů. Nejvyšší nához 223 bodů zahrál Jarda Mičkal (Rozpité). Do týmových statistik se zapsal tým večera, Rozpité, díky nejlepšímu celovečernímu průměru 512,00 bodu a nejvyššímu náhozu, krásných 623 bodů. Tento výkon byl současně absolutně nejvyšším týmovým náhozem celé 5. ligy.

Celkově se hráči skupiny stali Ondra Trojek s průměrem průměrem 180,40 bodu a Katka Mičkalová s průměrem 156,08 bodu. Ondra k tomu ještě dodal Republice plných 25 bodů z 30 zápasů. O nejvyšší nához se postaral Mojda Klanica (Trosečníci), když hned v 1. HD zahrál 243 bodů.

Je dohráno a dobojováno, 5. liga Xbowlingu ValMez zná své vítěze a poražené. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě je Mistrovství Valašského Meziříčí, které se koná 6. – 8. června 2022 (OBSAZOVAČKA) a nejlepší hráči se poté sejdou 12.6.2022 v našem centru Xbowling ValMez při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. – 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo).

Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz