• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

Tituly v regionu Praha / stř. Čechy patří Lukáši Jelínkovi a Jitce Noskové

Historie21.ročník 2020jaro 2020Praha/střední ČechyMistrovství regionuRekapitulace

V minulém týdnu si odehrálo i hlavní město své regionální mistrovství. Základnou pro své zápasy se tentokrát stala nově zrekonstruovaná herna patřící pod hlavičku Xbowlingu a to herna na Proseku, která v pondělí spustila svůj zkušební provoz. Mistrovství regionu Praha / střední Čechy probíhalo od středy 16. 9. a to až do neděle 20. 9. Vyzkoušet novou hernu, zabojovat o Mistra regionu a zároveň i o postup na Mistrovství republiky ABL si přišlo celkem 107 hráčů, z toho 86 mužů a 21 žen.

Hráči odehráli celkem 6 her na součet systémem „amerika“. Po odehrání třech her se přesunuli na další pár drah. Všichni hráči byli dle svých průměrů ze sportovní či turnajových žebříčků rozděleni do tří kategori a bojovalo se o tituly společné, P190 a P165. Celkově se nejlépe umístil a vítězeme regionu se stal Lukáš Jelínek s průměrem 255, 67. Na druhém místě se umístil Jan Kolář ml. s průměrem 216, 00 a jako třetí se umístil Stanislav Semerák s výsledkem 212,50.

Kategorii P190 dosáhli na stupně vítězů zástupci modro- žlutých barev družstva Notaxo-  Stanislav Semerák s průměrem 212,50, jako druhý Aleš Drábek s průměrem 209, 00 a třetí místo si vybojoval Ján Ďaďo  s průměrem 201, 17.

kategorii P165 si vybojovali medaile Jan Sůva s průměrem 180, 83. Jako druhý se umístil Gustav Horník. Třetí místo připadlo Viktoru Schonovi.

Mezi ženami si nejlépe vedla Jitka Nosková s průměrem 193, 83. Za sebou nechala Gábinu Malcovou a Renátu Košatovou a to jak celkově, tak i v kategorii P190. Vítězkou kategorie P165 se stala Míla Suchánková, druhá skončila Tereza Kašparová a jako třetí pak Anežka Lencová.

Medaile vítězům budou předány na mistrovství republiky ABL 26.-27.9.2020 v centru Bowlingzone Pardubice. Hráči, kteří se mistrovství republiky nezúčstní, si mohou své krásné medaile vyzvednout na herně Xbowlingu Prosek Duo, každý den od 11:00 hodin.

Všem hráčům děkujeme za jejich účast a do následujících bojů přejeme „Ať to padá“.