TAK NĚJAK jsou králové 3. ligy Olomouc

Historie20.ročník 2019jaro 2019střední & jižní MoravaOlomouc3.liga5.hrací den

V pondělí 29. 4. 2019 se v BEST Sportcentru Olomouc konal 5. hrací den 3. ligy ABL Olomouc. Je dobojováno, tak se pojďme společně podívat na konečné pořadí tabulky.

První místo získal tým Tak nějak, který prokazoval vynikající a hlavně konzistentní výkony ve všech hracích dnech a po právu si došel pro titul a jsou na prvním místě 3. ligy se 74,5 body. Tým Mateos, který prohrál svůj závěrečný a rozhodující zápas právě proti týmu Tak nějak, se umístil se 72,5 body na druhém místě tabulky. I oni prokazovali skvělé výkony po celou dobu ligy, avšak letos to stačilo „pouze“ na druhé místo. Poslední místo na bedně vybojoval po velmi vydařeném dni tým Sedláci. Zlepšujícími se výkony od prvního HD, kdy byli Sedláci na chvostu tabulky, se vydrápali až na zasloužené 3. místo s 68 body. Tým Křelov si přes drobné výpadky během ligy udržel 4. místo a zůstal s 60 body nad pásmem sestupu. Na 5. místě tabulky se umístil tým Sen, který po doslova snovém začátku ligy postupně klesal pořadím a zastavil se až na předposledním místě s 51 body. I tak patří pánům velký respekt za předvedené výkony. Jak už to u tabulek bývá zvykem, tak i dnes musí mít svého posledního. Tím se stal tým Mezi kozy s 49 body a i přes srdnaté výkony to bohužel stačilo jen na poslední 6. místo.

Nejvyšší nához 5. HD mezi ženami i celkově zaznamenala paní Lenka Zvěřinová z týmu Sedláci s hodnotou nádherných 247 bodů, který je zároveň nejlepším náhozem celé 3. ligy. Paní Zvěřinová je rovněž hráčkou 5. HD s průměrem 180,40 a také celkový nejvyšší průměr ze všech kol mezi ženami je v jejím držení – 171,16 bodů na zápas. Nejvyšší nához 5. HD mezi muži zaznamenal pan Hnilica František z týmu Mateos s úžasnými 246 body. Pan Hnilica se stal opět hráčem kola, jak mezi muži, tak i celkově s průměrem 181,20 a i celkově za všechna kola se stejným průměrem 181,20 bodů na zápas, mu patří první příčka.

Všem bowlerům a bowlerkám srdečně děkujeme za účast a předvedené výkony a budeme se na Vás opět těšit na podzim, již v nově zrekonstruované budově Sportcentra BEST.