Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

T. Robertson a J. Marešová regionálními Mistry Prahy a středních Čech

24. ročník 2023jaro 2023Praha/střední ČechyMistrovství regionuRekapitulace

O víkendu 9. až 11. června 2023 se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrálo premiérové regionální Mistrovství ABL jednotlivců Prahy & Středních Čech v nové podobě. Pro jarní část 24. ročníku odpadla Mistrovství měst a rovnou se hrálo právě oblastní společné finále. Zúčastnit se mohl každý, nejen hráči ABL, avšak kdo neměl aspoň jedno utkání sezóny odehrané, nemůže se již celorepublikového finále účastnit, byť by si postup vyházel.

Sešlo se nakonec 60 mužů a 15 žen, každý odehrál na středním sportovním mazání americkým způsobem šest her s tím, že polovinu na páru drah, jež si vylosoval, aby poté druhou polovinu po posunu na vedlejší pravý pár drah. Následné pořadí, rovněž v součtu s těmi týž pomocnými handicapy u těch, jež se jich v soutěži týkaly, učilo postupující do závěrečného Finále ABL jednotlivců, které se koná již následný víkend a sice v neděli 18. června rovněž na herně Proseckého Xbowlingu. Tam budou oceněni i nejlepší hráči všech kategorií.

Tentokráte postupuje nejméně Středočechů v historii, mezi muži má šanci titul celorepublikového šampiona získat jedenáctka statečných, mezi ženami pouhé čtyři mušketýrky… Mezi dámami si, jak se posléze ukázalo, postup zajistila už v páteční úvodní rundě skvěle hrající Zuzana Kvasničková, naopak v té závěrečné ji doplnila Gabriela Malcová, Ingrid Liebichová a celková vítězka Jana Marešová, a to díky součtu 1156 bodů. V mužích pátý končí Václav Kváča s 1177 body, o pět více měl bramborový Albert Jarovský, ztrácející jedinou na stupínek třetí a pátečního premianta Petra Horáčka. Toho v neděli odpoledne překonal o šest bodů stříbrný Bohumil Brázda a nakonec jediným, komu se podařilo zahrát průměr přes 200 bodů, se stal po zásluze vítězný Thomas Robertson s body 1207.

Na postup do velkého finále bylo potřeba 1139 bodů a ty uhrál Jakub Šarišský. V doplňkové kategorii P165, nově oceňované v odděleném pořadí, mezi muži jasně dominoval Lukáš Gurgul a ženskou část ovládla Miloslava Suchánková.

KONEČNÉ VÝSLEDKY:   MUŽI   -   ŽENY

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz