Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

StavSpol Praha je novým Mistrem ABL !!!

19.ročník 2018jaro 2018finále ČR družstvaRekapitulace

V sobotu 16. června 2018 přivítal ve svém 19. ročníku premiérově Bowling Brno 40 týmů z celé republiky, aby svedly boje o jarního Mistra ABL. Dvě kvalifikační hry, které rozřadily týmy do 10 skupin, zvládly nejlépe týmy Firo-tour A (1256), NO NAME (1227), Rigor Mortis (1225), Agrometal (1209) a Nevyzpytatelní (1203). Zbylých 35 mančaftů zahrálo pod 600.

Na řadu přišly zápasy ve skupinách a tady se zrodilo velké překvapení. Do semifinále neprošly lídři kvalifikace, jak Firo-tour A, tak i NO NAME nebo BT Notaxo. Ostatní spolufavorité pokračovali v soutěži dál.

semifinále se na dráhy postavilo 20 nejlepších týmů a hrálo se známým „pardubickým“ systémem. Celodenní průměr + dvě semifinálové hry. Do šestičlenného Finále A se prodraly Rigor Mosrtis, StavSpol Praha, Fortunate, Kiler Shot, Hawle team a Nevyzpytatelní. Tahle jména nesla značku nejvyšší kvality a všichni přítomní se těšily na velké finále. K překvapení všech tady chyběli Zámečníci, jedni ze spolufavoritů celého mistrovství, kteří se neprobojovali ani do Finále B.

Obě finále se hrály klasicky na součet dvou her. Béčko vyšlo nejlépe Matrixu (1185), BBO Black Riders (1163) a Jizerskému expressu (1133). Těsně před branami velkého finále skončil Killer Shot a Hawle team a zůstala nejlepší čtyřka. Tady prodali své zkušenosti a kvality především StavSpol Praha (1229), který si první hrou připravil nejlepší výchozí pozici pro celkový úspěch. Ani útok zbylých tří finalistů v druhé hře na tomto faktu nic nezměnil a tak mohl StavSpol Praha po roce a půl opět mohl zvednout nad hlavy pohár určený Mistru ABL družstev. Obhájce posledních dvou titulů Rigor Mortis (1200) tak po roce odešel poražen a skončil na 2. místě. Výborné 3. místo při své premiéře vybojoval mladý nadějný tým Nevyzpytatelní (1174) a pro zkušený Fortunate (1156) tak zbylo 4. místo.

Všem družstvům děkujeme za parádní výkony, obsluze centra za bezproblémový průběh a za půl roku se těšíme na viděnou v Pardubicích.

Váš ABL Team

Konečné výsledky družstev – klikněte ZDE

Video - rozhovor s panem Vlastimilem Chládkem - klikněte ZDE

 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz