Skvělý vstup týmu Za řekou v 3. lize Xbowlingu ValMez

23. ročník 2022podzim 2022severní MoravaXbowling ValMez3.liga1.hrací den

Xbowlingu ValMez jsme ve středu 21.9.2022 uzavřeli úvodní hrací dny podzimní části ABL a jako již tradičně je tato čest přenechána nejvyšší domácí soutěži, 3. lize. Je jen na velkou škodu, že právě 3. liga nám způsobila komplikace tím, že se na poslední chvíli odhlásil Lotr tým. No coment…

Nemohli jsme tak již zareagovat a doplnit 3. ligu některým týmem z nižší soutěže, protože ty již mají za sebou úvodní kola a zasahovat do 4. ligy, která hrála svůj první večer v úterý, to také nepřipadalo v úvahu. Narychlo jsme tak museli připravit Sparing ValMez, v kterém si mohou přijít zahrát hráči jakékoliv soutěž za snížené startovné a hlavně kvalitně potrénovat proti týmům nejvyšší domácí soutěže ABL a sportovně změřit své síly. Tolik na úvod a  můžeme se vrhnout na úvodní hrací den.

Dokonale vyšel start týmu Za řekou (24 b.), který vyhrál všech pět zápasů, svým soupeřům pustil pouze 1 bodíček a zcela zaslouženě se tak usadil v čele tabulky. Na to, s jakými problémy se potýkal se složením sestavy pro 1. HD kapitán Šalamounů (17 b.), je jejich aktuálně druhé místo, díky výborné týmové práci i s náhradníky, hodnoceno jako skvělé. O dva bodíky zpět se nám nachází na třetím místě Dravci (15 b.), po půlroční pouze se nám vrátil Krocaní hněv (10 b.), který je nyní čtvrtý a tabulku uzavírá na pátém místě Fabuland (9 b.). Žádné závěry o šancích jednotlivých týmů dělat nebudeme, protože je to zatím úvodní vstup do soutěže a skutečnou sílu jednotlivých týmů nám ukáží až následující večery.

Pokud to budeme zvládat, tak bychom chtěli v každém kole doplnit report také o výsledky týmu Sparing ValMez. Samozřejmě, že tyto výsledky mohou být ovlivněny tím, že týmy 3. ligy mají v těchto zápasech jistých 5 bodů do oficiální tabulky. Psychika a hlava hráče dělá své, to je prokázané, když se hraje o body a kdy jen tzv. o pivo. Přesto si myslíme, že není vůbec od věci a na škodu tyto výsledky zveřejnit. Minimálně z důvodu, aby trénující hráči viděli své průměry. Takže výsledky týmu Sparing ValMez v 1. HD 3. ligy jsou k dispozici ZDE.

A ještě se podíváme na statistiky úvodního kola. Hráči večera se stali Karel Orság (Za řekou) s průměrem 188,40 bodu a Jana Orságová (Za řekou) s průměrem 183,20 bodu, nejvyšším náhozem, pánové, 235 bodů a plným bodový ziskem 5 bodů. Stejný počet bodů získal také Janin spoluhráč Kamil Rambousek. Týmové statistiky ovládli rovněž hráči týmu Za řekou díky nejvyššímu náhozu 603 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 545,80 bodu. 

Z úvodního hracího dne 3. ligy je to vše. K druhému večeru se v Xbowlingu ValMez sejdeme za 14 dní, ve středu 5.10.2022, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za krásný bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz