Simpsonovi Tišnov si zahrají 4. ligu!

Historie19.ročník 2018podzim 2018střední & jižní MoravaXbowling Tišnov5.liga6.hrací den

Finálový večer odehrála 5. ABL Tišnov 28. listopadu na centru Xbowling Tišnov. Pátá liga byla na začátku sezony skupina s 5 týmy. V průběhu sezony se připojil tým Kolomajzna, který i přes pozdější začátek v soutěži, mohl pomýšlet na umístění na bedně. Vítězem ligy se nakonec stali Simpsonovi Tišnov, kteří si zahrají na jaře 4. ABL Tišnov.

Mít soutěž ještě o jeden zápas navíc, mohlo celkové pořadí soutěže být úplně jiné. Simpsonovi Tišnov sice odchází s celkovým ziskem 89,5 bodů, ale druhý tým Rychlý koule má bodové konto na stavu 87 bodů, a třetí Kominíci mají 86 bodů. Stačil jeden vzájemný zápas a vše mohlo být úplně jinak. Čtvrté místo nakonec získala Kolomajzna se ziskem 80 bodů. O páté a šesté místo bojovaly týmy Odpadlé Lamy a Úsušáci. Odpadlé Lamy z tohoto souboje vyšly lépe, když získali 66 bodů, a patří jim tak 5. místo. Na pány z Úsuší tak zůstalo 6. místo s celkovým ziskem 62,5 bodů.

Nejlepším hráčem soutěže byl David Gren (Kolomajzna) s celkovým průměrem 172,95. Nejlepší ženou soutěže je Eva Šimečková (Simpsonovi Tišnov), která zahrála průměr 148,40. Nejužitečnějším hráčem soutěže je Martin Vejmělka (Kominíci), který získal celkově 22 bodů. Týmově pak musíme vyzdvihnout Kolomajznu, která má celkový průměr 458,70, a zároveň se postarala o nejvyšší týmový nához 550.

5. ABL Tišnov podzim 2018 je za námi. ABL ale zdaleka nekončí, neboť na programu je teď Mistrovství Tišnova, obsazovačka je již otevřena. Věříme, že jste si podzimní část užili a uvidíme se spolu zase na jaře. Budeme se na Vás těšit.