• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

S Přespolními jdou do baráže o 3. ligu Hrnčíři

Historie18.ročník 2017jaro 2017severní MoravaXbowling Valmez4 liga6.hrací den

Neskutečné drama jsme v Xbowlingu ValMez viděli při závěrečném 6. HD 4. ABL Xbowling ValMez ve středu 24.5.2017. Ještě před úvodními hody byla znovu připomenta pravidla o tom, které konečné pořadí v tabulce bude hrát baráž o 3. ligu a které o 4. ligu. Té se chtěl každý tým vyhnout, protože baráže jsou vždy nevyzpytatelné, ale takový je prostě nejen bowling. A bude se hrát o jedno jediné místo v 4. lize. Jedna jistota však byla, dá se říci známá již dopředu.

Náskok Přespolních byl tak obrovský, že jen blázen by si mohl myslet, že o něj v závěrečném večeru přijdou. A samozřejmě, že se tak i nestalo. Hned po úvodním zápase bylo jasno, že Přespolní již nikdo nemůže v tabulce dostihnout a tak si s předstihem zajistili nejen zasloužené vítězství v 4. lize, ale i jedno ze dvou míst určených pro baráž o 3. ligu. Pohled na tabulku po 5. HD dával tušit, které rýmy se o to 2. místo poperou. Na 3. příčku nemyslel žádný tým. Tentokrát to nebyla bedna, ale vidina možnosti sestupu do 5. ligy.

Po každé hře se měnilo pořadí a nejlépe finálový večer vycházel Hangár Teamu. Před závěrečným zápasem měl vše ve svých rukou, stačilo získat s Náhradníky 2 body, jenže ten nechtěl prodat svou kůži zadarmo. A bráši Capilovi s mámou Dášenkou zapomněli na to, že jsou fotbalisti a sportovně porazili Hangár 4:1. Hodně těžce rozdýchávali tuto prohru jeho hráči. Toho mohli dokonale využí Valaši, jenže čáru přes rozpočet jim udělali Přespolní, kteří smetli Valachy 5:0. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Nejtěžší výchozí pozici měli Hrnčíři, před závěrečným zápasem až na 4. místě. Ovšem do závěrečného boje s For Fun, který již bohužel neměl šanci, dali vše, slavně zvítězili 4:1 a při zaváhání soupeřů bylo jasno. Tedy pouze organizátorovi, protože v tu chvíli odpojil výsledky od obrazovky a až do úplného závěru vyhlášení 4. ligy se tak nevědělo, kdo bude tím šťastným týmem na 2. místě.

Konečné pořadí 4. ligy vypadá tedy takto. 1. místo Přespolní (102,5 bodu), 2. místo Hrnčíři (74,5 bodu), 3. místo Hangár Team (74,5 bodu), 4. místo BC Valaši team (71 bodů), 5. místo For Fun (67 bodů) a 6. místo Náhradníci (60 bodů). O 2. místě tedy rozhodlo skore, které měli lepší Hrnčíci (14 075 bodů) než Hangár Team (13 881 bodů).

Jdeme na statistiky 4. ligy. Nejlepšími hráči skupiny se stali Erik Baránek (Přespolní) s průměrem 169,93 bodu a jeho spoluhráčka Renča Vančíková164,20 bodu. Ta se stala současně nejužitečnějším hráčem, když získala 22 bodů. Nejvyšší nához ligy, krásných 252 bodů zahrál Jirka Žmolík (For Fun). Přespolním patří nejvyšší týmová hra, když zahráli 575 bodů.