Kontakty

• tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

Rigor Mortis obhájil jarní TITUL a slaví již třetí vítězství z posledních čtyř MČR ABL

Historie18.ročník 2017podzim 2017finále ČR družstvaRekapitulace

Velmi zajímavé a dramatické bylo finále Mistrovství ČR Amatérské Bowlingové Ligy družstev v centru Bowlingzone Pardubice v sobotu 20.1.2018. Všech 36 týmů si poradilo s počasím a dorazilo na své dvě kvalifikační hry. Ty se nejlépe vydařily týmům REQUICK - 1265 bodů, Hawle Team - 1219 bodů, StavSpol – 1196 bodů, RIgor Mortis, Šikulové z Rokycan a Kemenangan – všechny 3 týmy 1191 bodů. Jenže to byla pouze kvalifikace, která rozřadila družstva do 9 skupiny a tady se již doopravdy začalo soutěžit.

Byly skupiny, kdy o postupujících bylo jasno po dvou kolech, ale také třeba skupina č. 6, kde po dvou kolech měly všechny 4 týmy stejný počet bodů. Takže drámo až do konce. A že souboje ve skupinách jsou již jiná liga, o tom se z papírových favoritů přesvědčily například týmy StavSpol, BBO Team 1, Fortunate nebo Killer Shot, které se soutěží musely předčasně rozloučit.

semifinále se tak představilo nejlepších 18 týmů a součet 2 her, ke kterým se přičetla 1 hra (průměr z dosavadních odehraných her) ze základní části, rozhodl o tom, kdo si zahraje FINÁLE A (prvních 6 týmů), FINÁLE B (týmy na 7. - 12. místě) a kdo bude mít po zbytek večera volno. Tady skončili například do té doby výborně hrající Šikulové z Rokycan a dech došel třeba i LB Hradec Králové a Xbowling Teamu Tišnov.

Nejdříve pojďme na FINÁLE B. Do tohoto superfinále se probojovala čtveřice Sash Celnice, Metal, Kemenangan a Matrix. V tomto pořadí se i seřadili na 7. – 10. místě, 11. místo obsadil Hawle Team a 12. místo pak FIRO-tour A.

Velké SUPERFINÁLE A je tady. Do něj měly přímý postup zajištěny nejlepší 2 týmy po semifinále, BT Notaxo B a Agrometall. K nim se připojili z předkola tohoto finále Rigor Mortis a REQUICK. Konečné 5. místo vybojovalo při své premiéře na MČR ABL družstvo Vapka-Nilfisk (stř. & jžní Morava) a na 6. místě skončil zkušený tým Black Riders z regionu Praha/střední Čechy. Tento region ovládl celkově celé Mistrovství ABL. Samotné finálové 2 hry byly parádní a pro diváky velmi atraktivní. První ze hry o TITUL vypadl trojnásobný vítěz z Pardubic již po 1. hře, pražský REQUICK (1008 b.). Ovšem zbylé 3 týmy předvedly boj o vítěze až do posledních hodů. Velmi vyrovnané 2 hry nad 600 stačily pouze na 3. místo a to vybojoval domácí Agrometall (1224 b.). Ještě o něco lépe zahrálo pražské BT Notaxo B (1262 b.), ale ani to nestačilo na tým Rigor Mortis. Ten v 2. hře stáhl sedmibodový náskok Notaxa, přidal dalších 16 bodů navíc a s celkovým součtem 1278 bodů se stává MISTREM České republiky ABL v 18. ročníku pro podzimní část roku 2017.

Všem družstvům děkujeme za parádní výkony, obsluze centra za bezproblémový průběh a za půl roku se těšíme na viděnou v ………..