Rebelové potvrdili svou dominanci v 3. lize FM

Historie19.ročník 2018podzim 2018severní MoravaFrýdek-Místek3.liga5.hrací den

Ve čtvrtek 6.12.2018 měla v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek svůj závěrečný večer ABL 3. liga. Dosavadní lídr soutěže REBELOVÉ (22 b. – celkem 105,5 b.) neponechal nic náhodě a vítězstvím v kole si pojistil i celkové, jednoznačné a zcela zasloužené vítězství v podzimní části ABL. Druhé místo si pohlídali JEŠTĚŘI (19 b. – celkem 89,5 b.) a boj o třetí místo zvládl lépe KATAPULT (18 b. – celkem 83,5 b.). PATRONI (14 b. – celkem 79 b.) se tak museli smířit s nepopulárním čtvrtým místem a v klidném středu tabulky, tedy na pátém místě skončila EVŽENKA (10 b. – celkem 66 b.). Boj až do konce se sváděl i o šesté místo. To nakonec udržel zuby nehty tým BK BAŠKA (10 b. – celkem 51 b.) a až do konce bojující tým ZA ŘEKOU (14 b. – celkem 50,5 b.) tak skončil na místě sedmém.

A ještě se podíváme na celkové statistiky. Nejlepším hráčem se stal Radim Jurečka (Rebelové) s průměrem 176,87 bodu a k tomu ještě vybojoval celkem 22 bodů pro svůj tým. Nejlepší ženou pak byla Marie Chovančíková (Patroni) s průměrem 158,42 bodu. Co se týče nejvyšších náhozů, tak mezi jednotlivci jej předvedl Karel Orság (Za Řekou) a má hodnotu 227 bodů. Nejvyšší týmovou hru, krásných 616 bodů, zahrál nový šampion REBELOVÉ.

Tímto nám skončila podzimní základní část ABL roku 2018. Jako již tradičně nás začátkem ledna čekají Městská mistrovstvíMistrovství regionu a samotné republikové finále ABL družstev a jednotlivců. Sledujte pozorně webové stránky ABL (region severní Morava a Express zprávy), kde postupně budeme zveřejňovat další informace.

3. liga Frýdek-Místek má své vítěze i poražené, má svého bowlingového krále a bowlingovou královnu a nám tedy zbývá nakonec poděkovat všem zúčastněným týmům a hráčům za parádní bowlingové večery. Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce.