První ligu po velkém souboji vyhráli Koľko Kolkov

Historie21.ročník 2020jaro 2020severní MoravaŽilina1.liga7.hrací den

Už máme dohranou v Žilině i 1. ligu. A známe i vítěze. Již na začátku hracího dne bylo jasné, že se o první místo strhne velký souboj. Nakonec se tak i stalo, když o vítězi rozhodlo až poslední kolo hracího dne. Tento zápas proti sobě hráli mužstva Bowling Academy a Koľko Kolkov. Před tímto zápasem vedl tým Bowling Academy v celkovém hodnocení o 2 body. Koľko Kolkov museli vyhrát 4:1, aby se stali vítězi první ligy. Rozhodovalo se až v posledním framu. Nakonec tento souboj vyhrál tým Koľko Kolkov výsledkem 4,5:0,5 a stali se tak vítězem první ligy.

Konečné pořadí tedy vypadá takto na prvním místě Koľko Kokov v sestavě Richard Ostertag, Jozef Václavek, Tibor Slavkovský. Získali celkem 122,5 body. Druhé místo tedy patří týmu Bowling Academy za tento tým nastoupili Mikuláš Bikár, Peter Bikár, Martin Štěpánek, Jaroslav Dodok a Šimon Jaroš. 120,5 bodu získal tým v této sezóně. Na třetí příčce skončil Kofola Team v zastoupení Miroslav Kozár, Viliam Šedo, Richard Repkovský a František Podhorský. Konečný stav bodů Kofola Teamu je 116,5 bodu. Čtvrté místo tak patří týmu TURBO s 69,5 body. Na pátém místě je Hoblik Team s 54,5 body. Poslední příčka patří APVV Žilina s 41,5 body.

Nejvyšší nához týmu za všechny kola patří týmu Bowling Academy za nához 663. Naopak nejnižší nához si odnesl tým APVV Žilina za 340. Nejlepším mužem 1. ligy se stal Mikuláš Bikár s průměrem 185,44. Mezi ženami kralovala Janka Chovanová s průměrem 145,64. Nejužitečnějším hráčem je Richard Ostertag, který získal 25 bodů pro svůj tým.

Všem týmům děkujeme za jejich účast v Amatérské Bowlingové Lize a těšíme se na vás na jeseň.