ProBowling 1 vybojoval svůj druhý titul Mistra St. & JM

Historie23. ročník 2022jaro 2022střední & jižní Morava1.liga1.liga Titul2.hrací den

Bowlingu Brno nám ve čtvrtek 26.5.2022 vyvrcholila druhým hracím dnem finálová skupina 1. ligy o Titul střední & jižní Moravy. Po úvodním večeru v Olomouci měl k titulu šampiona nejblíže nováček 1. ligy, Bowling Darts Rubin. Jenže jak jsme psali minule, na vítězství si dělalo zálusk dalších pět týmů skupiny.

Z tohoto kola se bohužel omluvil BO Litovel a tak měl každý tým jistých 5 bodů, což vlastně nic neřešilo. Rozhodly samozřejmě vzájemné zápasy. A v nich si vedl výborně ProBowling 1 (26 b. – celkem 54,5 b.). Téměř na jedničku zvládl prvních šest zápasů a před posledními souboji mohli jeho hráči vítězně zvednout ruce nad hlavu a těšit se na převzetí poháru pro Mistra střední & jižní Moravy ABL. Gratulujeme.

Ovšem stále bylo o co hrát, minimálně o druhé místo, zajišťující přímou účast na MČR ABL. Svou velkou sílu opět ukázal Xbowling Tišnov A (27,5 b. – celkem 50,5 b.), který po 1. HD ztrácel na první místo 7,5 bodu. Přesto to nevzdal a v posledním kole dokázal přetlačit ve výborném zápase i nového šampiona. Tato výhra jej posunula na druhé místo a tím pádem se mohli jeho hráči radovat z titulu Vicemistra regionu. Velký klobouk smekáme před týmem Bowling Darts Rubin (19 b. – celkem 49,5 b.). Cílem nováčka byla záchrana v 1. lize a ten si splnil postupem do finálové skupiny. A spanilá jízda pokračovala i tady a nakonec z toho bylo krásné a zasloužené třetí místo. Toto velké finálové drama mělo ještě jednoho účastníka, Killer Shot (23 b. – celkem 48,5 b.). Mistrovský piedestal má bohužel pouze tři místa, na ty mladíci z Olomouce tentokrát nedosáhli a skončili tak na nepopulárním čtvrtém místě.

To byly nejlepší čtyři týmy regionálního týmového finále. O parádní a velké vyrovnanosti svědčí i fakt, že až tady, na pátém a šestém místě skončily týmy s ambicemi nejvyššími, Matrix (14,5 b. – celkem 41,5 b.) a CarCiton-Limit (17 b. – celkem 39 b.). Na pohodu hrající Xbowling Tišnov B (13 b. – celkem 20,5 b.) si tento večer užíval, páč věděl, že soupeři jsou tentokrát nad jeho síly a obsadil sedmé místo. Osmý samozřejmě skončil BO Litovel (celkem 8 b.).

A ještě tady máme statistiky. Hráči večera se stali Marek Škrabal (BDR) s průměrem 216,83 bodu a Jana Lébrová (CarCiton-Limit) s průměrem 190,29 bodu. Nejvyšší nához 259 bodů si připsal Zdeněk Minář (ProBowling 1) a plný počet 7 bodů vybojoval David Barak (ProBowling 1). Týmové statistiky ovládl ProBowling 1 díky nejvyššímu náhozu 667 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 614,29 bodu.

Celkově se nejlepším mužem 1. ligy stal po velkém boji Mára Škrabal s průměrem 207,08 bodu před Zdendou Minářem s průměrem 206,78 bodu. Nejlepší ženou 1. ligy a současně nejplatnějším článkem týmu se stala Janča Lébrová s průměrem 194,29 bodu a ziskem 28 bodů. Všichni tři jmenovaní si současně zajistili přímou účast na MČR ABL jednotlivců. PERFECT GAME nám tentokrát nepadla a tak byl nejvyšší nához „jen“ 278 bodů. Autorem byl Ondra Kotrla (ProBowling 1) v 1. HD finálové skupiny. O nejvyšší týmový nához nebo spíš raketu v podobě 765 bodů se postaral Killer Shot v 1. HD základní části.

Je dohráno a dobojováno, 1. liga o Titul střední & jižní Moravy zná své vítěze a poražené. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství (OBSAZOVAČKY) a nejlepší hráči se poté sejdou 11.6.2022 v centru Xbowling Tišnov při Mistrovstsví regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. - 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo).

Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou. Děkujeme také hostitelskému centru finálového večera, Bowlingu Brno, za soukromé sponzorské dary pro nejlepší týmy 1. ligy.