Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Přetahovaná v 8. lize Proseku pro Kolbeňáky

24. ročník 2023podzim 2023Praha/střední ČechyXbowling Prosek8.liga1 hrací den

V neděli 17. srpna se rozehrála na herně Xbowlingu Prosek Duo úvodním hracím večerem 8. místní liga nový ročník ABL. Stejně jako u souběžně hrané 9. ligy jsme do poslední chvíle čekali, která přihlášená a účast potvrdivší družstva opravdu dorazí a jaká ani atmosféru úvodního kola neokusí, a tak nakonec obě ligy odstartovaly o kvartetech účastníků.

Hrají sice pouze tři utkání každého s každým, ale po hrací den dvakráte, takže oproti klasickým ligám šestičlenným mají za stejnou cenu o zápas více. Rovněž pro letošní sezónu mají všichni zúčastnění jistotu nesestupu do lig nižších, pouze vítězi postoupit do ligy vyšší právo neztratili.

Již od úvodních hodů Kolbeňáci zde z herny Xbowlingu Proseckého a Smrkováci po příchodu ze sesterské Strašnické své zkušenosti i herně prodávaly, což dokumentovalo i vyrovnané skóre vzájemných utkání v poměru 4:1, resp. 1:4. V průběžné tabulce se ve vedení předháněli, aby nakonec závěrečného duelu večera Smrkováci zaváhali, kdežto Kolbeňáci se jasnou výhrou 5:0 v tabulce na vedoucí pozici osamostatnili, a to s celkovými 22 body před svými hlavními rivaly o 4 body. Zbylé dva týmy mají zisk prozatím shodně po deseti bodech.

Nejlepším hráčem večera se ukázal zástupce vedoucího uskupení Jaroslav Krupinský s průměrem rovných 170 bodů a taktéž autorstvím Nejvyššího výkonu 1. kola a to hodnoty 211 bodů. Mezi ženami je Nejlepší Polyxena Pernicová (Lajny) s rovněž rovným průměrem a sice 130 bodů. Dajána má své želízko poté v kategorii hráče Nejužitečnějšího, když Daniel Suk prozatím soupeřům uzmul 5 bodů z šesti možných.

Druhé hrací kolo čeká na všechna mužstva na téže herně opět v neděli a 19:00 a sice 15. října.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz