Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Premiérový titul Mistra ValMezu pro Best Wo-Men

25. ročník 2024jaro 2024severní MoravaXbowling ValMez3.liga6.hrací den

Xbowlingu ValMez se nám v úterý 14. května 2024 začaly hrát finálové hrací dny jarní části ABL. Jako první si finálovku užila nejvyšší domácí soutěž, 3. liga. A bylo to finále se vším všudy. Parádní náhozy, krásné zápasy a prostě vše, co k finále patří. A tuto sambu v kapkách deště řídil nový šampion, Best Wo-Men.

O vítězi 3. ligy nebylo pochyb již po předposledním večeru a černé na bílém to bylo hned po prvním zápase tohoto večera, kde se utkal první tým tabulky s druhým a bylo v tom i trochu symboliky. V tomto zápase totiž Best Wo-Men porazil poměrem 4:1 Náhradníky (v tu chvíli stále ještě úřadující Mistr VM) a bylo hotovo. Náhradníci nedosáhnou na zlatý hattrick a připraví je o něj právě Best Wo-Men (12 b. – celkem 105 b.). A my můžeme gratulovat Besťákům k premiérovému titulu šampiona Valašského Meziříčí.

Náhradníci (8 b. – celkem 82 b.) sice titul neobhájili, ale i titul vicemistra ABL ValMezu má velkou hodnotu a rozhodně si jej Náhradníci v nové sestavě zaslouží, když v přímém zápase o druhé místo dokázali přehrát děvčata z NejBlond (4:1). A právě tým NejBlond (13 b. – celkem 78 b.) byl velkým a příjemným překvapením nejvyšší soutěže a jasná jarní štika této skupiny. První sezóna v 3. lize a hned bronzový stupínek. Parádní práce dámy a z naší strany samozřejmě klobouček. Skvělý finiš předvedli zlínští Tož tak (18,5 b. – celkem 74,5 b.), když dokázali v tomto kole získat nejvíce bodů a tento výsledek jim výrazně pomohl k posunu na konečné čtvrté místo před pátý Šalaland (11,5 b. – celkem 72 b.). A že to bylo drama. O těchto pozicích totiž rozhodly až poslední zápasy večera, kdy Tož tak získal 5 bodů a naopak Šalaland 0 bodů. Premiérově se v 3. lize představil tým Rozpité (12 b. – celkem 38,5 b.). V celkovém maratonu 30 zápasů na soupeře nestačil, ale dílčí výsledky tam byly. Třeba fantastický nejvyšší nához 673 bodů. Takže na podzim 4. liga a pokus o návrat.

V baráži o 3. ligu se určitě představí Šalaland a Tož tak? Za normálních okolností opět jistota 3. ligy i na podzim, jenže definitivum budeme vědět po čtvrtečním večeru (16/5), kdy se v Olomouci hraje 2. liga o Udržení. Zatím je v sestupových vodách hodně namočeno Zákulisí, a pokud by tento tým sestoupil, tak jej máme opět v naší 3. lize a tím pádem se musí upravit počty týmů v barážích. Ale nepředbíhejme, počkejme, až bude dohráno. Omlouváme se, už je to dlouhé, ale tohle byly důležité informace pro Vás.     

A ještě statistiky nejlepších 3. ligy Xbowling ValMez. Hráč skupiny: Radek Capil (Náhradníci: průměr 188,64 bodu). Hráčka skupiny, nejužitečnější hráčka a nejvyšší nához: Ája Kudělková (Best Wo-Men: průměr 178,30 bodu, zisk 23 bodů a nához 257 bodů). Nejvyšší týmový nához: Rozpité (673 bodů).

Tímto máme uzavřenou 3. ligu Xbowling ValMez. Druhá část ABL pak bude pokračovat v červnu, kdy se v centru Bowling Jadran Frýdek-Místek hraje Mistrovství regionu (12.–15.06.2024 – klikněte ZDE). Na frýdecko-místeckém Jadranu se budou hrát také týmové baráže o postup do 1. ligy a na MČR ABL (18.06.2024 – klikněte ZDE). Vše pak vyvrcholí v centru Xbowling Prosek Mistrovstvím ČR ABL družstev (22.06.2024) a jednotlivců (23.06.2024).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za parádní bowlingové večery no a s lehkým předstihem přejeme krásné léto, prázdniny či dovolenou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz