Po roce si titul Mistra ABL vybojoval opět severočeský Admi BC

24. ročník 2023podzim 2023Finále ČR družstevVýsledky

Xbowlingu Prosek se v sobotu 20. ledna 2024 odehrálo finále ABL družstev podzimí části roku 2023. Tři rozřazovací rundy se kompletně obsadily a na 36 týmů čekaly dvě hry. Tyto hry následně rozhodly, kterých 12 týmů půjde do 3. kola a také jaké bude nasazení v 2. kole pro zbytek startovního pole. No a tímto začal maraton her. Po 21. hodině nakonec zůstalo ve hře posledních 8 týmů, které musely během celého dne předvést nejen herní kvalitu, ale také morální sílu, která na těchto šampionátech je narovno s tou sportovní.

Složení superfinálové osmičky doznalo oproti červnu razantních změn. Ze hry byl již nějakou chvíli poslední šampion Bombers, dohráno měl i vicemistr Killer Shot a jediný tým, který dostal znovu šanci bojovat o titul, byl vítěz z loňského ledna, Admi BC. Jinak zastoupení regionů bylo následující: severní Čechy 2x, stř. & jižní Morava 2x, opět se probudila severní Morava – 2x, jeden tým dodaly západní Čechy a po roce se opět dočkal také region Praha/střední Čechy. Alespoň malinká vlaštovka pro domácí týmy po červnovém totálním výpadku. Bez účasti v superfinále tak byly tentokrát východní a jižní Čechy.

Nejvíce sil měl nakonec severočeský Admi BC (1280 b.). Zcela jasně vyhrál obě hry a s obrovským náskokem více jak 100 bodů se tento mačaft dořítil do cíle pro svůj druhý mistrovský titul. Gratulujeme. Jihomoravský ProBowling (1171 b.) získal před rokem bronzovou medaili a i když opět nepřehrál Admi BC, tak si vylepšil své postavení z MČR ABL tímto druhým místem. A pokud nás nic nemate, tak historický bronz vybojoval západočeský tým Bacardi (1142 b.) a samozřejmě oběma medailistům, stejně jako vítězi, posíláme velkou gratulaci.

Je určitě důležité, zahrnout do této rekapitulace také jména finalistů. Takže jdeme na to. 4. místo: SK CNC Produkt B (St.&JM), 5. místo: Bowling Academy 8 baggers (SM), 6. místo: BK Opava (SM), 7. místo Třináctá parketa (SČ) a 8. místo: JKM Bowling Radava (PRG).

5 bonusových míst pro červnový šampionát připadne těmto regionům. 2 místa St.&JM, 1 místo SČ, 1 místo ZČ a 1 místo SM.