• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

Po roce se v 3. lize VM na trůn vrací FABULAND

Historie20.ročník 2019jaro 2019severní MoravaXbowling ValMez3.liga6.hrací den

Závěrečný hrací den 3. ligy se v Xbowlingu ValMez odehrál v úterý 21. května 2019. A opět to byl výborný večer ABL, který měl náboj, dramatičnost, parádní výkony, nečekané výsledky a boj o Mistra Valašského Meziříčí až do posledního zápasu, po kterém se mohl začít radovat FABULAND.

V nejhorší situaci byl obhájce titulu MISÁCI (8,5 b. – celkem 51,5 b.). Během celého jara se musel potýkat s marodkou nebo hráčům základní sestavy neumožnily start pracovní povinnosti a tak se bohužel stalo to, co absolutně nikdo před úvodním kolem nečekal. Tým se nenakopl a důsledkem toho všeho je sestup do 4. ligy. Pro podzimní část jim přejeme hodně zdaru a brzký návrat do nejvyšší valmezské ABL.

Boj o vyhnutí se nebezpečné baráži, tak bychom mohli nazvat souboj o 4. - 5. místo. A tento souboj nedopadl dobře pro pátý DARK SIDE (15 b. – celkem 66,5 b.), který ale ještě dostane druhou šanci v již zmíněné ošemetné baráži o 3. ligu. Tým doplatil na nevyrovnané výkony, a když už se začalo dařit, tak se jako naschvál dařilo také družstvu, s kterým bojoval o 4. místo.

Tímto družstvem byl KROCANÍ HNĚV (18 b. – celkem 70 b.). Krocani začali hudrovat v pravou chvíli, v závěrečném hracím dnu, kdy šlo opravdu o vše. Dokonce se poprvé stali týmem večera od chvíle, co postoupili do nejvyšší soutěže a záchranná mise tak dopadla zaslouženě na výbornou. Že by černý kůň podzimní části 3. ligy?

A máme tady nejlepší trojici, která svedla boj o mistrovský titul opravdu až do posledního zápasu. Nakonec na třetím místě skončili PIVONI (15 b. – celkem 86 b.). Potvrdili tak, že jejich druhé podzimní místo nebylo náhodné. A mohlo být i vylepšeno, ale bohužel, těch ztracených bodů díky posledním hodům bylo celkem dost. Takže je na čem pracovat a na podzim od tohoto týmu, nečekáme nic jiného, než útok na titul.

Velký klobouk dolů před výkonem vicemistra 3. ligy ANDÍLKY (6,5 b. – celkem 86,5 b.). I když hrál závěrečný večer bez svého kapitána a lídra Tondy Váni, tak nakonec zuby nehty dokázal udržet postavení na bedně a to se cení. Pro nás je druhé místo tohoto družstva vítězstvím, i když byl po minulém kole v čele tabulky.

A máme tedy staronového šampiona Valašského Meziříčí. Po roce se dokázal zpět na trůn vrátit FABULAND (12 b. – celkem 89,5 b.). Zřejmě poučen z krizového vývoje podzimní části, kdy skončil až na čtvrtém místě, předváděl po celé jaro nejvyrovnanější výkony, v čele tabulky se usadil hned v úvodním kole, a i když po pátém HD musel přepustit otěže soutěže Andílkům, tak se přece jen po 30 zápasech mohl zaslouženě radovat ze zisku svého druhého titulu. Gratulujeme.

Tímto máme zrekapitulované týmy a jdeme na jednotlivce. Pozici nejlepších hráčů 3. ligy potvrdili v závěrečném kole průměry 192,40 bodu Jakub Podzemný (Pivoni) a 168,80 bodu Jana Irglová (Fabuland). Celkovým průměrem 192,92Kuba v tuto chvíli dokonce zajištěn přímý postup na Mistrovství regionu SM (prozatím 3. místo v regionu). Janča zahrála celkový průměr 179,67 bodu a v regionu SM je nyní na 3. místě, čímž ji přímý postup na Mistrovství regionu těsně unikl. Nejužitečnějším hráčem 6. HD byl Zdenda Tomeček (Krocani) se ziskem 5 bodů a tak nějak symbolicky se o celkové prvenství v této kategorii podělili JakubJanou, když oba vybojovali pro své týmy 18 bodů. A zbývají nejvyšší náhozy. Mezi jednotlivci byl v 6. HD opět nejúspěšnější Kuba výkonem 246 bodů, celkově pak zazářil v 2. HD náhozem 254 bodů Vašek Bezděk (Krocani). Co se týče nejlepších týmových her, tak ve finálovém kole dali 597 bodů PIVONI, ale celkově nejlepší týmovku předvedli ANDÍLCI (i bez Tondy), hned ve svém prvním zápase jara, pěkných 613 bodů.

Máme tedy za sebou krásné boje 3. ABL Xbowling ValMez. Tímto nám však jarní část 20. ročníku ABL ještě nekončí. Co nás tedy čeká? Před nám jsou mistrovské boje jednotlivců a případně týmové baráže. První je na řadě otevřené MISTROVSTVÍ VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ určené pro hráče ABL i pro širší veřejnost (public open), které se hraje 4. – 5. června 2019. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro MISTROVSTVÍ REGIONU SM, které se hraje v našem centru v neděli 9. června 2019. Následují týmové BARÁŽE O POSTUP NA MČR ABL. Této baráže se může zúčastnit vítěz jakkékoliv výkonnostní skupiny ABL a týmy, jejichž průměr (včetně HDC) byl vyšší jak 500 bodů. Tato baráž se v našem centru hraje v úterý 11. června 2019. Ve středu 12. června 2019 se pak hrají BARÁŽE MEZI LIGAMI VM. A máme jistého dalšího účastníka. O 3. ligu svede souboj DARK SIDE, který si však na jméno svého soupeře ještě musí chvíli počkat. O víkendu 15. – 16. června 2019 pak jarní část ABL vyvrcholí MČR ABL, které se koná v Pardubicích.

A to je již opravdu z našeho závěrečného hracího dne vše. Gratulujeme vítězným týmům a jednotlivcům a všem hráčům moc děkujeme za krásné bowlingové večery a skvělou přátelskou atmosféru. Těšíme se tedy brzy na viděnou.