Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR ABL družstev

Historie21.ročník 2020jaro 2020finále ČR družstevRekapitulace

Tak se nám nakonec přece jen podařilo uspořádat “jarní” celorepublikové mistrovství ABL. I přes nepřízeň osudu a všechny koronavirové nástrahy, jsme v Bowlingzone Pardubice přivítali v sobotu 26. září 2020 všech 36 kvalifikovaných týmů a byly to nádherné a strhující boje, zápasy a výkony.

Stejně jako v lednu jsme připravili ONLINE výsledkový servis a tak byli všichni příznivci ABL a bowlingu informováni o výsledcích tou nejrychlejší možnou cestou, jakou jsme schopni v tuto chvíli vymyslet. A na základě takto zpracovaných a prezentovaných výsledků jsme mohli ihned po skončení na náš ABLweb dát i kratičkou zprávičku s oznámením, kdože je tím novým Mistrem ČR ABL družstev.

Můžeme si tedy zrekapitulovat tento finálový den. Jak je již jasné z úvodu, všech 36 týmů se řádně dostavilo k prezenci a mohli jsme začít klasický „pardubický“ systém dvou kvalifikačních her. Po rozřazení do skupin bylo jasné, že pro některé spolufavority bude tento první vyřazovací step konečnou. Mezi nejlepších 18 týmů se nedostal lednový Mistr Nevyzpytatelní a také týmy s vyššími ambicemi, jako například Strikeland A, Bowlingzone, BT Notaxo, Matrix, Vapka-Nilfisk, NO NAME či Zíchov Pukls X.

Dalším krokem k úspěchu bylo semifinle. Dvě hry + průměr z odehraných her rozhodl o dalším účinkování jednotlivých týmů v soutěži či jejich konci. Nejlépe si vedly týmy Xbowling Tišnov A a Killer Shot, které si zajistili přímou účast v Superfinále A. Tady se musíme na chvíli zastavit, protože si to situace vyžaduje. V první semifinálové hře se předvedl Honza Tříska, když zahrál hru snů každého hráče, PERFECT GAME. Velká gratulace, Honzo. Přes jeden rozřazovací zápas doplnilo Superfinále A duo Rigor Mortis a BBO Black Riders. Již jen pohled na složení dával tušit, že nás čeká bojovné a sportovně vyhrocené finále Praha vs. stř. & jižní Morava. Na konečném pátém místě skončil Hawle team a zajistil tak pro jižní Čechy jedno bonusové místo pro finále podzimní části ABL a šestou příčku obsadil pravidelný účastník finálových bojů, CarCiton-Limit ze stř. & jižní Moravy.

Superfinále B si zajistily týmy BT Notaxo B, URNA, Agrometall a Pohodáři z Boru. V této finálové skupině zahráli na součet dvou her nejlépe severočeští Pohodáři z Boru (1184 b.) a obsadili tak konečné 7. místo. Domácí, čili východočeský, Agrometall (1145 b.) skončil na 8. místě, severomoravský tým URNA (1125 b.) po lednu opět bojoval v nejlepší desítce a tentokrát z toho bylo 9. místo a zřejmě velké zklamání zavládlo v pražském Notaxu, když ze čtyř zástupců skončil nejlepší jejich tým až na 10. místě a byl to BT Notaxo B (1000 b.). Nejlepší dvanáctku pak doplnil jihomoravský Xbowling Tišnov B na 11. místě a západočeský Bombers na místě 12.

Ve velkém Superfinále A, hraném rovněž na součet dvou her, to rozjel nelépe BBO Black Riders (636 b.), na záda mu dýchal Killer Shot (615 b.) a s již bodovým odstupem byli třetí Xbowling Tišnov A (564 b.) a čtvrtí Rigor Mortis (563 b.). O titulu jarního Mistra ABL rozhodla druhá hra. Tady to napálili s mladickou dravostí a drzostí olomoučtí Killer Shot (celkem 1363 b.) a nejvyšší hra celého dne, parádních 748 bodů, rozhodla, že se Mladé pušky stávájí jarním šampionem ABL a získávají tak svůj první a vysněný titul. Druhé místo s vizitkou vicemistr republiky si při jízdě Killerů pohlídal tým BBO Black Riders a po roce se tak mohl zaslouženě radovat z úmístění v nejlepší trojce. Obrovská radost vypukla také v týmu Rigor Mortis (1112 b.) z třetího místa, když v závěrečném 10. frame druhé hry dokázal přehrát Xbowling Tišnov A (1081 b.), který stejně jako v lednu skončil na tom nejnepopulárnějším, „až“ čtvrtém místě.

Tímto nám skončilo jarní Mistorvství ČR ABL družstev. Nejlepším týmům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za skvělou atmosféru při mistrovskému turnaji a obsluze za přípravu centra. Takže v lednu při Mistrovství ČR ABL na viděnou. Kde a kdy? To bude ještě upřesněno. V každém případě se na Vás zase moc těšíme.