• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR ABL družstev

Historie20.ročník 2019podzim 2019finále ČR družstvaRekapitulace

Již klasicky patřil třetí lednový víkend v pardubickém centru Bowlingzone Mistrovství ČR Amatérské Bowlingové Ligy. V sobotu 18. ledna 2020 se představilo v bojích o titul Mistra ABL 36 družstev.

Podařilo se nám uskutečnit avízovanou novinku ONLINE výsledkový servis a tak byli všichni příznivci ABL a bowlingu informováni o výsledcích tou nejrychlejší možnou cestou, jakou jsme schopni v tuto chvíli vymyslet (sledovanost z 1216 adres). A na základě takto zpracovaných a prezentovaných výsledků jsme mohli ihned po skončení na náš ABLweb dát i kratičkou zprávičku s oznámením, kdože je tím novým Mistrem ČR ABL družstev.

Můžeme si tedy zrekapitulovat tento finálový den. K prezenci se dostavilo všech 36 týmů a i tentokrát se hrál osvědčený systém. Po dvou kvalifikačních hrách, které určily nasazení do skupin, se začaly ty opravdové boje. Celkový počet po odehraných skupinách se zmenšil na polovinu, tedy 18 mančaftů a sítem neprošly například takové týmy jako domácí Bowlingzone, Fortunate a Agrometall, severočeský Strikeland A, severomoravský NO NAME, jihomoravská želízka ProBowling a Bowling Brno či pražské BT Notaxo B.

Dalším krokem k úspěchy bylo semifinle. Dvě hry + průměr z odehraných her rozhodl o dalším účinkování jednotlivých týmů v soutěži či jejich konci. Nejlépe si vedly týmy Strikeland C a Nevyzpytatelní, které si vybojovaly přímou účast ve Finále A. Souboj tří družstev St. & JM proti jednomu týmu z regionu SM na jednu hru zvládla nejlépe družstva z „jihu“ Killer Shot a Xbowling Tišnov A a tím pádem byla čtyřka Finále A kompletní. Konec v soutěží znamenal smůlu a úspěch současně pro Matrix (5. místo) a severomoravský tým URNA (6. místo).

Finále B si zajistily týmy Rigor Mortis, Šalamouni, Bombers a BBO Black Riders. V této finálové skupině zahráli na součet dvou her nejlépe západočeští Bombers (1240 b.) a obsadili tak konečné 7. místo. Obhájce tituly BBO Black Riders (1199 b.) skončil na 8. místě, Rigor Mortis (1066 b.) musel zkousnout dokonce až 9. místo a v této vybrané společnosti dosáhli na skvělý úspěch severomoravští Šalamouni (1027 b.) díky 10. místu.

Ve velkém Finále A, hraném rovněž na součet dvou her, si vedli nejlépe Nevyzpytatelní (1303 b.) a zcela zaslouženě a oprávněně se tak stali podzimním šampionem ABL. Titul tak i nadále zůstává v regionu Praha/střední Čechy. Kvalitu severočeských týmů potvrdil Strikeland C (1247 b.), který získal titul vicemistra republiky a úspěch si připsal také region střední & jižní Morava díky třetímu místu družstva Killer Shot (1186 b.) a čtvrtému místu družstva Xbowling Tišnov A (1160 b.).

Tímto nám skončilo sobotní Mistorvství ČR ABL družstev a my jsme si mohli trošinku odpočinout a nabrat sílu na neděli, kdy bylo na pořadu dne MČR ABL jednotlivců. Ale o tom až v příštím reportu. Nejlepším týmům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za skvělou atmosféru při mistrovskému turnaji a obsluze za připravu centra. Takže 13. června 2020 na viděnou. Centrum jarního finále bude upřesněno..