Odehrál se poslední hrací den 5. bowlingové ligy na bowlingu Vojkov.

23. ročník 2022podzim 2022Praha/střední ČechyŘíčany5.liga4 hrací den

Tentokrát jsme se sešli v plném počtu a bylo na co se dívat. Začneme s hodnocením posledního hracího dne, než se vrhneme na celkové výsledky. Dnes na sedmém místě KOLEČKÁŘI (8b), pouze o jediný bod více vybojovali SN VYŽLOVICE (9 bodů) což stačilo na místo šesté. PRAŽSKÁ PLYNÁRESNKÁ (10 bodů) dělala co mohla, aby získala co nejvíce bodů, dokonce si přizvala i novou hráčku. Nakonec to stačilo na hezké páté místo. Jak z řetězu utržení hráli dnes LOS AMIGOS (14 bodů), kterým se podařilo obsadit dnes ,,bramborovou´´ čtvrtou příčku. Na místě třetím tentokrát skončil tým BT LOKARDA (18 bodů), který se sice velmi snažil, ale někteří hráči se trochu trápili a nedařilo se jim nahrát tak dobré scóre jako obvykle. Druhé místo patří družstvu 60 PLUS (20,5 bodů) kterému se dnes velmi dařilo. A konečně místo první, dnes po čtvrté obhájily BERUŠKY(25,5 bodů), které dnes neprohráli jediný zápas a přišli pouze o pár bodů. 

Nejvyšší nához i nejlepší průměr dnešního hracího dne u žen dosáhla slečna LUCIE ŠKARDOVÁ (Berušky). Která se svým průměrem 167 bodů převálcovala i všechny muže. Také se jí povedl nához 184 bodů na který žádná jiná žena tentokrát nedosáhla. U mužů měl dnes nejlepší průměr pan JAROSLAV DANIEL DOLEŽAL (SN Vyžlovice) a to hezkých 166 bodů. Nejvyšší nához dnes u mužů obstaral PAVEL NAVRÁTIL (Kolečkáři) a to 189 bodů. Je s podivem, že dnes se žádnému hráči nepodařilo pokořit score 200. 

A nyní k celkovému hodnocení. Konečné sedmé místo KOLEČKÁŘI (20 budů), kteří bohužel vynechali dva hrací dny a tím pádem se připravili o šance na lepší umístění. LOS AMIGOS (36 bodů) se umístili na příčce šesté. Pátá skončila PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ (40,5 bodů). Dle mého názoru krásné umístění s ohledem na to, že také museli vynechat jeden hrací den. Úplní nováčkové v bowlingové lize SN VYŽLOVICE (42 bodů) vybojovali čtvrté místo. Což je podle mne skvělý výsledek. Nejnižší stupínek pomyslné bedny, tedy příčku třetí, vybojovali 60 PLUS (63 bodů). Což není nic překvapivého vzhledem ke zkušenostem tohoto týmu. Stříbrem ověnčení odcházela z finálového večera BT LOKARDA (73 bodů). Měli sice ambice útočit na zlato, bohužel pro ně, však letošní ročník ovládly BERUŠKY (90,5 bodů), které zvítězily s poměrně velkým náskokem. 

Nejlepší hráčkou, tedy hráčkou s nejlepším průměrem, je letos paní HELENA ŠRÁMKOVÁ (Berušky), která sice odehrála pouze čtyři zápasy, ale konečný průměr měla nejlepší ze všech žen a to krásných 163,75 bodů bez handicapu a 171,75 bodů po jeho započtení. Nejužitečnější hráčkou, tedy hráčkou, která pro svůj tým získala nejvíce bodů, je slečna LUCIE ŠKARDOVÁ (Berušky) která vybojovala celkem 17,5 bodů, čímž výrazně přispěla svému týmu k vítězství. V mužské kategorii není žádné překvapení, že titul nejlepší hráč získal pan JAROSLAV NOVOTNÝ (BT Lokardra), který podává velmi dobré a vyrovnané výsledky pravidelně. Jeho konečný průměr je 174,41 bodů. Muž, který vybojoval nejvíce bodů  pro svůj tým je pan JIŘÍ SVAČINA ml. (Berušky) který celkem nashromáždil 18 bodů a tím se stal nejužitečnějším hráčem letošního ročníku. 

No co dodat více snad už jen SLÁVA VÍTĚZŮM A ČEST PORAŽENÝM! Rád bych také tímto pogratuloval všem zúčastněným týmům a hráčům a poděkoval za účast v naší bowlingové lize. Přejeme VŠEM hráčům i divákum, příznivcům bowlingu i ostatních sportů klidné prožití vánočních svátků. Vše nejlepší do nového roku! Budeme doufat, že se zase všichni sejdeme v dobrém zdravý a náladě zase v příštím roce. Sportu zdar a bowlingu obzvlášť. 

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz