Na Mistrovství St. & jižní Moravy vítězí Lukáš Chytil a Lenka Zvěřinová

Historie23. ročník 2022podzim 2022střední & jižní MoravaMistrovství regionuRekapitulace

Xbowlingu Tišnov se v neděli 15. ledna 2023 odehrál finálový turnaj jednotlivců regionu podzimní části ABL, Mistrovství střední & jižní Moravy. Ke svému startu dorazilo všech 36 kvalifikovaných hráčů a jako již tradičně jsme byli svědky výborných a také zajímavých a občas i nečekaných výsledků.

Čtyři kvalifikační hry u žen rozhodly, že v soutěži skončily E. Janečková a I. Dostálová a přímo do semifinále se kvalifikovaly L. Zvěřinová a V. Dufková. U mužů bylo několik překvapení v podobě postupů či nepostupů, ale v každém případě si vedoucí čtveřice D. Svák, J. Zapletal, J. Pařízek a L. Chytil zajistila účast ve čtvrtfinále a tím i postup na MČR ABL.

Osmifinále mužů nám zkompletovalo postupující osmičku na MČR ABL. K již výše jmenovaným přibyli L. Navrátil, J. Doušek, P. Šenk a K. Bajer. M. Indra, Z. Kosiec. Čtvrtfinále bylo konečnou pro J. Douška, P. Šenka, J. Pařízka a L. Navrátila, ale smutnit nemuseli, protože postup na MČR ABL jim již nikdo nemohl vzít. V ženách nám dohrály K. Haxová a A. Breiová a ve hře o titul Mistra regionu tak zbývalo posledních 8 hráčů. 4 muži a 4 ženy.

V závěrečné fázi dostanou přednost ženy. Oba semifinálové zápasy potvrdily papírové prognózy a do finále se probojovaly dvě největší favoritky. L. Zvěřinová, která porazila poměrem 410:309 E. Šimečkovou a V. Dufková, která zase přehrála D. Kapustovou na skóre 326:310.  Na konci zápasu o 3. místo se po výhře 334:307 mohla začít radovat z brnozové medeaile a postupu na republikové finále Dáša Kapustová. V každém případě výborný dojem zanechala i čtvrtá Eva šemičková a jak se dočtete níže, s prázdnou domů neodešla. Obě finalistky již měly postup v kapse a tak jim odpadl jeden stresový faktor. A repríza červnového finále měla i tentokrát stejný konec. Svůj čtvrtý titul šampionky regionu vybojovala po výsledku 333:295 Lenka Zvěřinová a svůj třetí titul vicemistryně v řadě získala Veronika Dufková. Obě děvčata potvrdila role favoritek turnaje a za to jim patří velká gratulace. Je vždy hodně těžké obhájit pozice nejlepších.

A nyní se podíváme na závěrečné hry mužů. Až nečekaně hladce si finále vybojovali L. Chytil a K. Bajer. Lukáš přešel přes J. Zapletala poměrem 381:283 a Karel porazil D. Sváka poměrem 388:338. Oba poražení mladí hráči si to pak spolu rozdali o 3. místo a více sil dokázal vydolovat Jarda Zapletal, když přehrál poměrem 386:287 Davida Sváka a získal tak bronzovou medaili. Myslíme si, že i čtrvrté místo má pro Davida velkou cenu a je spokojený se svým výkonem. Finále bylo více vyrovnané, než napovídá konečný výsledek 396:345. O tomto rozdílu rozhodl zlepšenou druhou hrou Lukáš Chytil a v závěru již Karel Bajer nedokázal najít protizbraň. Ze svého druhého titulu se tak může radovat Lukáš a Karel si může na poličku úspěchů přidat svou druhou stříbrnou medaili z regionálního šampionátu. Gratulujeme.

Kromě bojů o Mistra a Mistryni se bojovalo i o medaile v Kategorii P165. A tady se vítězi stali Jiří Doušek a Eva Šimečková, druhá místa vybojovali Jaroslav Pařízek a Katka Haxová a třetí místa získali Tomáš Hladík a Eliška Janečková.

Tímto máme uzavřeno podzimní Mistrovství regionu střední & jižní Moravy. Všem medailistům a medailistkám a také samozřejmě potupujícím hráčům a hráčkám moc a moc gratulujeme a přejeme jim hodně dobrých her v neděli 29. ledna 2023 v pražském centru Xbowling Prosek.

SPOLEČNÉ VÝSLEDKY:   kvalifikace   -   play-off

MUŽI:   konečné výsledky

ŽENY:   konečné výsledky