Mistrem Valašského Meziříčí se stává tým Za řekou

23. ročník 2022podzim 2022severní MoravaXbowling ValMez3.liga6.hrací den

Je dobojováno. Závěrečný šestý hrací den nejvyšší domácí soutěže ABL, 3. ligy, se v Xbowlingu ValMez odehrál ve středu 30. listopadu 2022. Po minulém kole se v čele tabulky usadila dvojice Za řekouFabuland a bylo jasné, že jeden z nich bude podzimním Mistrem Valašského Meziříčí.

Los svedl oba týmy hned na úvod večera a zápas vyzněl lépe pro Za řekou poměrem 4:1 a tento výsledek udal tón celého večera. Za řekou (22 b. – celkem 108 b.) i nadále porážel jednoho soupeře za druhým a na své cestě za titulem Mistra Valašského Meziříčí pustil v tomto večeru soupeřům pouze 3 body a zcela zaslouženě se tak stává vítězem 3. ligy. Po třech sezónách v naší ABL se s tímto týmem loučíme, protože si kromě vítězství vybojoval i postup do 2. ligy SM pro jarní část ABL. Good luck.

Pokud je známo jméno vítěze, tak tím pádem je zřejmě, kde získal místo druhé. Majitelem je Fabuland (11 b. – celkem 95,5 b.), který tímto opět potvrdil své postavení týmové špičky valašsko-meziříčské ABL a pohár za druhé místo je opravdu ve správných rukou. Velký boj se nám svedl o třetí místo, kde se rozhodlo opravdu až v posledních hodech závěrečných zápasů. Nakonec toto umístění pro sebe urvali Šalamouni (18 b.) a nepopulární čtvrté místo tak připadlo Dravcům (15 b.). Oba týmy získaly shodných 88,5 bodu a o pořadí muselo rozhodnout až skóre, které hovořilo o rovných 400 bodů ve prospěch Šalamounů. Po jarní absenci se na podzim opět představil Krocaní hněv (9 b. – celkem 69,5 b.). Obsadil sice až páté místo, ale na jaře prý budou Krocani zase mohutně hudrovat, jak slíbil jejich kapitán. Už se na to moc těšíme. Po celou podzimní sezónu doplnil 3. ligu do počtu 6 družstev Sparing ValMez, za což bychom chtěli všem jeho hráčům poděkovat. A myslíme si, že i samotní hráči výše zmíněných 5 týmů byli rádi za jejich účast, která už měla, především od druhé poloviny sezóny, ten správný soutěživý náboj. Výsledky Sparingu z 6. HD jsou připravené k prostudování ZDE.

A ještě si zrekapitulujeme statistiky. Hráči večera se stali Mira Staněk (Dravci) s průměrem 187,75 bodu a nejvyšším náhozem 234 bodů a Jana Irglová (Fabuland) s průměrem 166,60 bodu. Celkově se hráči 3. ligy stali zástupci týmu Za řekou, Karel Orság s průměrem 178,53 bodu a Jana Orságová s průměrem 176,10 bodu a ziskem 22 bodů. Nejvyšší nához 254 bodů pak ukoulel Lukáš Heitel (Šalamouni). Do týmových statistik se zapsali nejvyšším náhozem 633 bodů Šalamouni a nejlepší ligový průměr 520,87 bodu zahrál šampion 3. ligy, Za řekou.

Tímto máme uzavřenou podzimní základní část ABL roku 2022. V lednu 2023 pak pokračuje sezóna, kde nás čekají týmové baráže (o postup na MČR ABL – OBSAZOVAČKY) a soutěže jednotlivců. Mistrovství Valašského Meziříčí (10. – 11. ledna 2023 – OBSAZOVAČKA) a následně se pak v našem centru koná v neděli 15.1.2023 Mistrovství regionu SM. Vše pak vyvrcholí Mistrovstvím ČR ABL, které se hraje v Bowlingzone Pardubice v termínu 21. – 22. ledna 2023.

Díky za parádní bowlingové večery a přejeme všem krásné a pohodové vánoční a novoroční svátky. V lednu se těšíme na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz