Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Mistrem ABL Valašského Meziříčí se stává Zákulisí

23. ročník 2022jaro 2022severní MoravaXbowling ValMez3.liga6.hrací den

Základní jarní část ABL Xbowlingu ValMez je dohrána. Epilog si v podobě šestého hracího dne vzala na starost ve středu 1.6.2022 nejvyšší domácí soutěž, 3. liga. Několik posledních sezón je tato skupina velmi vyrovnaná, ale to, co se dělo tentokrát, to tady opravdu ještě nebylo.

Ano, už jsme byli svědky, že o Mistru rozhodl poslední zápas. Ale aby opravdu reálně o pásu šampiona uvažovaly před startem finálového večera hned čtyři týmy a bez šance nebyl ještě jeden? Ve hře bylo Zákulisí a na zteč vedl druhý Fabuland další pronásledující dvojici ve složení Šalamouni a Za řekou. Na číhané byli samozřejmě ještě Dravci a to vše z uctivé vzdálenosti sledoval Lotr tým.

A to, co Vám tady píšeme, se ve skutečnosti téměř do puntíku i stalo. Vůbec nic nebylo jasné ještě ani po třetích zápasech, kdy měly všechny čtyři týmy šanci na vítězství. Ovšem pak se již musel začít lámat chleba. První, kdo urval velký krajíc, byl Fabuland, který ve čtvrtém kole porazil 5:0 tým Za řekou, a ve hře o titul zůstaly tři týmy. Prohra zřejmě zanechala na družstvu Za řekou (12 b. – celkem 77 b.) stopy a v posledním zápase již nenašli jeho hráči sílu zvítězit nad Lotříky a v jarní části skvělé 3. ligy končí na čtvrtém místě. V tuto chvíli na tom byli nejlépe Šalamouni, jenže je čekal vítězstvím povzbuzený Fabuland. A Fabuland (15,5 b. – celkem 83,5 b.) zvládl vítězně poměrem 4:1 i tento zápas a na poslední chvíli se prodral pro titul Vicemistra 3. ligy. Šalamouny (16 b. – celkem 82,5 b.) pak tato jediná prohra ve finálovém kole odsoudila k „až“ třetímu místu. Této situace dokonale využilo Zákulisí (16,5 b. – celkem 85 b.). V závěrečném zápase sebralo veškerou zbylou sílu, porazilo 5:0 Dravce a svou premiéru v 3. lize Xbowlingu ValMez zakončilo ziskem titulu Mistra Valašského Meziříčí ABL.

V této nedupané skupině pak obsadili konečné páté místo Dravci (7 b. – celkem 67 b.) a cílovou pásku přetnul na šestém místě Lotr tým (8 b. – celkem 55 b.). V žádném případě oba týmy nehrály druhé housle. Jen jim k lepšímu umístění, z dlouhodobého vývoje tabulky, chybělo pár týmových bodů do průměru 500, což lze statisticky dokázat.

A nyní se podíváme na statistiky. Hráči finálového kola se stali Karel Orság (Za řekou) s průměrem 193,40 bodu a Jana Irglová (Fabuland) s průměrem 172,00 bodu. Plný počet 5 bodů a nejvyšší nához 210 bodů si připsal Lukáš Vávra (Zákulisí). Do týmových statistik se zapsali nejvyšším náhozem 584 bodů Šalamouni a nejlepší celovečerní průměr 526,80 bodu zahrálo Zákulisí.

Celkově se hráčem 3. ligy stal Karel Orság s průměrem 191,00 bodu a vítězný statistický hattrick zkompletoval ziskem 21,5 bodu a nejvyšším náhozem 267 bodů. Hráčkou 3. ligy se pak stala Jana Irglová s průměrem 167,04 bodu. Nejvyšší týmový nához 627 bodů zahráli hned v 1. HD Šalamouni.

Je dohráno a dobojováno, 3. liga Xbowlingu ValMez zná své vítěze a poražené. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě je Mistrovství Valašského Meziříčí, které se koná 6. – 8. června 2022 (OBSAZOVAČKA) a nejlepší hráči se poté sejdou 12.6.2022 v našem centru Xbowling ValMez při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. – 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo).

Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz