Kuchtící navyšují vedení v 5. lize

23. ročník 2022podzim 2022severní MoravaXbowling ValMez5.liga5.hrací den

V centru Xbowling ValMez pokračovala v úterý 8. listopadu 2022 svým pátým hracím dnem 5. liga. K vítězství v této skupině a tím i postupu do 4. ligy měli před tímto kolem zatím nejblíže Kuchtíci, Andílci byli aktuálně na druhém, čili barážovém místě a velký vzepětí předvedli v minulých dvou večerech průběžně třetí Hafani.

A tak jsme s napětím čekali, co nového a pěkného nám přinese tento předposlední večer. A přinesl krásné dramatické zápasy, některé nečekané výsledky a také parádní týmový nához 622 bodů, kterým se prezentovali hned v první hře tohoto kola Kuchtíci (18 b. – celkem 81 b.). A tímto jsme plynule přešli k rekapitulaci. Kuchtíci zabrali, v prvních čtyřech zápasech zcela dominovali, a když už bylo o vítězi večera jasno, nečekaně narazili na vzdorovité družstvo BC Valaši team (15 b. – celkem 61 b.).

Valaši se díky vítězství 5:0 nad Kuchtíky bodově srovnali v tomto HD s Andílky a vystřelili z podpalubí 5. ligy až k průběžnému třetímu místu. Andílci (15 b. – celkem 74,5 b.) bojovali, ale především prohra 1:4 s Kuchtíky jim přibalila další 3 body ztráty a celkem jich nyní na lídra ztrácí 6,5. Není to neřešitelné, ale trumfy jasně drží v rukou Kuchtíci. K hodně zlepšenému výkonu než v minulém kole se vypjali celkově šestí Pulci (12 b. – celkem 43 b.), ale obáváme se, že ztráta 13 bodů na pátý tým tabulky jim již bukuje vstupenky do 6. ligy. Republika (12 b. – celkem 59,5 b.) střídala světlé okamžiky s hodně tmavými, ale stále zůstává na svém, čili čtvrtém místě. Hodně jí také pomohl Černý den Hafanů (3 b. – celkem 56 b.). Ti ať dělali, co dělali, na své předchozí dva večery ne a ne navázat a bohužel, museli opustit průběžné třetí místo a klesli dokonce až na páté, barážové. Za 14 dní nás čeká závěrečný večer a věřte, že se ještě budou dít věci.

A pojďme na statistiky pátého kola. Hráči večera se stali Robert Ottopal (Kuchtíci) s průměrem 183,80 bodu a Nikola Daňková (Pulci) s průměrem 172,75 bodu. 4 body pro své týmy vybojovali Ondra Kubín (Republika), Petr Mikliš (Valaši) a Petr Ševeček (Kuchtíci) a o nejvyšší nához 215 bodů se podělili Kuchtíci Robert Ottopal a Petr Ševeček. Týmové statistiky jasně ovládli Kuchtíci díky opravdu parádnímu nejvyššímu náhozu 622 bodů a výbornému celovečernímu průměru 526,80 bodu.

Tímto máme uzavřený pátý hrací den 5. ligy. K závěrečnému šestému večeru se v Xbowlingu ValMez sejdeme za 14, v úterý 22.11.2022, začátek v tradičních 18:00 hodin. Po skončení proběhne vyhlášení podzimní části 5. ligy. Díky všem za parádní bowlingový večer a těšíme se s Vámi brzy na viděnou. 

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz