Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Kotěhůlky si bezpečně pohlídaly vítězství v 6. lize

24. ročník 2023jaro 2023severní MoravaXbowling ValMez6.liga6.hrací den

Xbowlingu Valašské Meziřičí nám ve středu 24. května 2023 skončila jarní základní část ABL. Derniéry se ujala 6. liga a byl to opět parádní bowlingový večer. V minulém kole udělal rázný krok k vítězství a tím i postupu do 5. ligy, nováček ABL, tým Kotěhůlky. No a velký boj se čekal i o další pozice mezi týmy For Fun a FF Team.

Papírové předpoklady se pak v samotném finálovém večeru potvrdily. Kotěhůlky (14 b. – celkem 110 b.) kontrolovaly situaci, užívaly se závěrečný večer a s bezpečným náskokem 9 bodů se stávají jarním šampionem 6. ligy a k tomu s platnou vstupenkou pro podzimní část 5. ligy. Gratulujeme. Hodně očekávaný byl také souboj For Fun vs. FF Team. Oba mačafty by si jistě zasloužily dostat šanci zabojovat o 5. ligu v baráži, ale bohužel, propozice hovoří jasnou řečí.

Souboj vyvrcholil v závěrečném kole večera, kdy los svedl oba týmy k vzájemnému souboji. Takže i z tohoto hlediska to bylo spravedlivé a po vítězství 4:1 se z druhého místa a práva baráže o 5. ligu mohl začít radovat For Fun (16 b. – celkem 101 b.). Pěkné třetí místo, ale s trochou hořké příchoti, pak připadlo FF Teamu (12 b. – celkem 95 b.). V každém případě, krásné práce. Ovšem to, co předvedli Ogaři (21 b. – celkem 87 b.), to jsme od tohoto družstva neviděli už kooolik roků. Všech 5 vyhraných zápasů, soupeřům puštěné pouze 4 body a jednoznačné vítězství v tomto finálovém večeru. Wow. Jen tak dál, Ogárci. A co náš „Otloukánek“? S velkou ctí se v závěrečném večeru rozloučil s jarní ligou nováček Těsně vedle (12 b. – celkem 57 b.). Na závěr si připsal velmi cenný skalp FF Teamu a bodově se s tímto družstvem dokonce srovnal v tomto HD. Takže naše závěrečné resumé? Konec dobrý, všechno dobý a už se těšíme, jak na podzim prodají nasbírané zkušenosti. Velké poděkování patří všem hráčům, kteří v průběhu sezóny nastoupili za náš Sparing ValMez a přispěli tak k výborné atmosféře hracích večerů a sportovnímu náboji zápasů.

Zbývá doplnit rekapitulace celkových statistik 6. ligy. Hráči skupiny se stali Richard Gajda (Kotěhůlky) s průměrem 174,78 bodu a nejvyšším náhozem 224 bodů a Martina Mičolová (Kotěhůlky) s průměrem 158,62 bodu. Nejužitečnějším hráčem pak byl Mira Bazalka (FF Team) se ziskem 26 bodů. Nejvyšší týmový nához 571 bodů zahrál ve 4. HD FF Team

Tímto máme uzavřenou 6. ligu Xbowling ValMez, ale jarní část ABL ještě nekončí. Je již otevřená obsazovačka (ZDE) na Mistrovství Valašského Meziříčí (úterý 6/6 a středa 7/6) a následně pak v centru Bowling Jadran Frýdek-Místek (neděle 11/6) odehrají nejlepší kvalifikovaní hráči Mistrovství regionu SM. Je již také otevřená obsazovačka (ZDE) pro baráže družstev o postup na MČR ABL (úterý 30/5 v Jadranu FM). Bohužel, plánované Mistrovství ČR ABL se z technických důvodů neuskuteční, jak bylo slíbeno, na Moravě, ale hrát se bude opět v pražském centru Xbowling Prosek (17/6 družstva a 18/6 jednotlivci).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem děkujeme za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz