Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Kopřivnický Fonan pokračuje ve spanilé jízdě

24. ročník 2023jaro 2023severní MoravaXbowling ValMez5.liga6.hrací den

Již třetí skupina uzavřela svůj jarní účet ABL v Xbowlingu ValMez. Stalo se tak v úterý 23. května 2023 a svůj finálový hrací večer měla 5. liga. Opět to byl parádní večer, plný zajímavých a i nečekaných výsledků a vše vyvrcholilo posledními zápasy, kdy si to tři mančafty rozdaly o 3. – 5. místo, o bednu a současně o sestup.

A nad tím vším čněl hooodně vysoko Fonan (14 b. – celkem 100 b.), se ctí reprezentující svou Kopřivnici. Jak legendární Tatry proslavili M. Zikmund s J. Hanzelkou či K. Loprais, tak v ABL zatím propagují své město pánové z týmu Fonan. Na podzim premiéra v této soutěži v 6. lize a jasný postup. A stejný scénář se opakoval i teď na jaře v 5. lize. Takže co na podzim? Proběhne úspěšné tažení i 4. ligou? Jen tak dál, pánové a držíme palce.

Velmi vydařenou sezónu prožil také zlínský Moribundus (11 b. – celkem 77 b.) a i když se pánové během večera obávali o své druhé místo, „my zkušení“ to měli jasně sesumírované. A vyšla naše předpověď a tak se ze zaslouženého druhého místa pokusí Moribunďáci přes baráž probojovat do 4. ligy. A pak přišlo na řadu parádní drámo o třetí místo. Hned tři mančafty totiž byly ve hře a rozdíl 1,5 bodíku dával asi milion různých možností. Vše nakonec vzali do svých rukou hráči družstva BC Valaši team (12 b. – celkem 72,5 b.), v přímém souboji porazili poměrem 4:1 Hafany (14 b. – celkem 68 b.) a bylo vymalováno. Při prohře 1:4 Pulců (6 b. – celkem 69,5 b.) s Republikou (18 b. – celkem 63 b.) tak bylo jasné, že tvrdě vybojovaný pohár za třetí místo si odnesou Valaši. Výborné čtvrté místo s jistou 5. ligy na podzim brali všem deseti Pulci no a Hafani tak dostanou ještě jednu šanci v baráži. Na jméno svého soupeře si musí počkat, než ve středu dohraje svůj poslední HD 6. liga. No a Republika i přes výborný výsledek v tomto finálovém večeru si na podzim zahraje 6. ligu a pokusí se o brzký návrat.

A můžeme si zrekapitulovat celkové statistiky 5. ligy. Hráči skupiny se stali Radim Hruškovský (Fonan) s průměrem 181,86 bodu a ziskem 23 bodů a Nikča Daňková (Pulci) s průměrem 161,16 bodu, za kterou převzala cenu její spoluhráčka Lenka Juříková. Nejvyšší nához 247 bodů zahrál Ladik Stodůlka (Hafani) a nejvyšší týmový nához 584 bodů zahrál Fonan

Tímto máme uzavřenou 5. ligu Xbowling ValMez, ale jarní část ABL ještě nekončí. Je již otevřená obsazovačka (ZDE) na Mistrovství Valašského Meziříčí (úterý 6/6 a středa 7/6) a následně pak v centru Bowling Jadran Frýdek-Místek (neděle 11/6) odehrají nejlepší kvalifikovaní hráči Mistrovství regionu SM. Je již také otevřená obsazovačka (ZDE) pro baráže družstev o postup na MČR ABL (úterý 30/5 v Jadranu FM). Bohužel, plánované Mistrovství ČR ABL se z technických důvodů neuskuteční, jak bylo slíbeno, na Moravě, ale hrát se bude opět v pražském centru Xbowling Prosek (17/6 družstva a 18/6 jednotlivci).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem děkujeme za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz