Klouzci postupují do nejvyšší ABL Benešov.

Historie19.ročník 2018jaro 2018Praha/střední ČechyBenešov5.liga4 hrací den

V úterní podvečer nám v Benešově vygradovala pohodová 5. liga a to doslova. O tom kdo si na podzim zahraje nejvyšší benešovskou soutěž rozhodlo až úplně poslední kolo. Klouzci to zvládli skvěle a tak se radují z postupu. Druhé místo vybojoval ryze rodinný tým Mužíci, kteří byli 4. hrací den vůbec nejlepší. Na třetím místě skončili Kumpáni. Měli ve svém středu vyrovnaně hrajícího Michala Soukupa, který ovládl nejen průměrový žebříček (179,15), ale stal se i nejužitečnějším hráčem 5. ligy (14,5 bodů). Čtvrté místo pomohla vybojovat svému "pošťáckému" RS Teamu i nejlepší žena Lea Jiránková s hracím průměrem 142,06 bodů. Za RS Team nastupuje i nadějný junior Filip Jiránek, který na nedávném Mistrovství ČR juniorů v kategorii 10-12 let vybojoval bronzovou medaili. Předposlední končí svou jarní pouť Škorpióni a teprve se uvidí, zda-li se v 5. lize Benešov zachrání. Záležet bude na průměru družstva, které skončí v 6. lize na druhém místě. Jistotu sestupu mají Doprava Lesy, za něž v průběhu čtyř hracích dnů nastoupilo dohromady celkem 11 hráčů a hráček. Tomu se říká opravdu široká základna. Děkuji všem hráčům a hráčkám za opravdu pohodovou a sportovní atmosféru. Budu se na Vás těšit už třeba na Mistrovství ABL Benešov, které se uskuteční 4. a 5. června vždy od 19 hodin, kde jinde než v Scentru Benešov. Odtud může vést cesta přes Mistrovství regionu v Praze až na Mistrovství ČR ABL, které se uskuteční 17. června ve zbrusu novém moderním bowlingovém centru v Brně.