Kelímci si pohlídali závěrečný HD a postupují do 1. ligy

Historie19.ročník 2018podzim 2018severní Morava2.liga2.liga A4.hrací den

I na severní Moravě nám začínají pomalinku závěrečná kola podzimní části ABL. Jako první uzavřela svůj účet v pondělí 19.11.2018Bowlingu Jadran Frýdek-Místek druhá nejvyšší regionální soutěž, 2. liga A. V předposledním kole se dostali do čela tabulky KELÍMCI (20 b. – celkem 72 b.) a svou formu potvrdili i při finálovém večeru, který rovněž vyhráli a po půl roce se zaslouženě vrací zpět do 1. ligy. Jejich největší soupeř RIVALOVÉ (10 b. – celkem 61 b.) sehrál s Kelímky více než vyrovnanou partii, vedoucí pozici opustil až po 3. HD, takže i druhé místo je ve správných rukou. Obrovský boj se svedl o třetí místo. Nakonec se z umístění na bedně mohli radovat POPELÁŘI (13 b. – celkem 50 b.), při své premiéře v 2. lize obsadili čtvrté místo HAVRANI (14,5 b. – celkem 48,5 b.) a nejhůře dopadl LEONARDO (2 b. – celkem 40 b.), který zažil svůj snad nejčernější den v ABL a z třetího místa spadl až na pátou pozici. Tabulku uzavírá na šesté místě MOLDA TEAM (15,5 b. – celkem 28,5 b.), který tentokrát zahrál jako z partesu a získal o mnoho víc bodů než celkově za předchozí tři kola.

Podíváme se na statistiky kola. Hráči večera byli Milan Motyka (Kelímci) s průměrem 193,25 bodu a Sylva Mikšovičová (Popeláři) s průměrem 161,00 bodu a nejvyšší hrou 223 bodů. Maximální počet 5 bodů získal Ivo Ivan (Popeláři) a nejvyšší nához 230 bodů si připsal Tomáš Frydrych (Kelímci). V závěrečném HD zahráli hezkých týmových 604 bodů KELÍMCI a byl to dokonce celkově nejvyšší nához družstva. Plynule jsme přešli do celkových statistik. Nejužitečnějším hráčem se stal s 15 body Radek Liberda (Rivalové) a nejvyšší nához 238 bodů si připsala Sylva Mikšovičová. Současně se Sylvinka stala i nejlepší ženou s průměrem 165,47 bodu. Králem mezi hráči 2. ligy A se stal Tomáš Frydrych (Kelímci) s průměrem 180,50 bodu. Milan Motyka měl sice celkově vyšší průměr (183,56 bodu), ale neměl odehraný potřebný počet 12 zápasů, aby mohl usilovat o post nejlepšího hráče skupiny.

Tímto nám skončila podzimní základní část ABL roku 2018. Jako již tradičně nás začátkem ledna čekají Městská mistrovství, Mistrovství regionu a samotné republikové finále ABL družstev a jednotlivců. Sledujte pozorně webové stránky ABL (region severní Morava a Express zprávy), kde postupně budeme zveřejňovat další informace.

2. liga A SM má své vítěze i poražené, má svého bowlingového krále a bowlingovou královnu a nám tedy zbývá nakonec poděkovat všem zúčastněným týmům a hráčům za krásné bowlingové večery. Takže nejpozději v jarní části již 20. ročníku ABL zase na viděnou.