Katapult s přehledem vítězí v 5. lize Frýdek-Místek

Historie23. ročník 2022jaro 2022severní MoravaFrýdek-Místek5.liga5.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se ve čtvrtek 19.5.2022 uzavřela základní část ABL pátým hracím dnem 5. ligy. Po čtvrtém kole byl v nejlepší výchozí pozici Katapult (22 b. – celkem 109 b.) a svou roli favorita zvládl na jedničku. Nejlepší byl i ve finálovém večeru a potvrdil tak zisk titulu šampiona 5. ligy. Gratulujeme.

Obrovský boj pak svedly čtyři týmy o další umístění. Bojovalo se opravdu až do posledního zápasu a nejšťastnější byla nakonec Panda (22 b. – celkem 84,5 b.), která prosvištěla z pátého na konečné krásné druhé místo. Třetí místo uhájil bojovný Dobrmann (15 b. – celkem 81,5 b.) a oči pro pláč zůstaly týmu BC Ostrava (13 b. – celkem 80,5 b.), který do finále vstupoval z druhé pozice, aby z toho nakonec bylo nepopulární čtvrté místo. Tarantule (15 b. – celkem 78,5 b.) bojovala, ale doplatila na velkou vyrovnanost těchto čtyř týmů a skončila na pátém místě. Závěr tabulky nám pak vytvořila dvojice Buldoci (12 b. – celkem 55 b.) na šestém místě a Štístka (6 b. – celkem 36 b.) na místě sedmém.

A jdeme na statistiky 5. ligy. Hráči večera se stali Jirka Erik Mudrák (Katapult) s průměrem 176,67 bodu a nejvyšším náhozem 233 bodů a Sylva Mikšovičová (Katapult) s průměrem 170,50 bodu. Týmové statistiky ovládl Katapult díky nejvyššímu náhozu 613 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 188,17 bodu.

Celkově se nejlepšími hráči 5. ligy stali Vlastik Zářecký (Panda) s průměrem 165,93 bodu a Sylva Mikšovičová s průměrem 163,29 bodu. Nejužitečnější pro svůj tým byla Dagmar Dvořáková (Tarantule), když vybojovala 23 bodů a krásný nejvyšší nához 259 bodů zahrál Tomáš Kičmer (Dobrmann). Celkově nejvyšší týmový nához zahrál Katapult a byl to právě výše zmíněný nához z tohoto kola, 613 bodů. Současně si Katapult připsal i nejlepší ligový průměr, 472,60 bodu.

Je dohráno a dobojováno, 5. liga Frýdek-Místek zná své vítěze a poražené. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství (OBSAZOVAČKY) a nejlepší hráči se poté sejdou 12.6.2022 v centru Xbowling ValMez při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. – 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.