Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

José nepřijel opouští hernu Dejvického Bowling & Billiard Centra.

20.ročník 2019jaro 2019Praha/střední ČechyDejvice4.liga4 hrací den

V pondělí 13. května si jako první ze dvou místních lig Bowlingu Dejvice odbyla svou derniéru tohoto ročníku ta vyšší alias čtvrtá. Tato díky účasti pouze šesti družstev, lehce atypická skupina si sice nic nedarovala, ale jak je ve zdejším specifickém prostředí zvykem, většina týmů hraje bowling spíše pro zábavu než výsledky a tomu odpovídá i výborná nálada celé herny.

Tabulku samotnou opanovali pánové mužstva José nepřijel, kteří již po minulém hracím dni všem vládli se solidním náskokem 10,5 bodu, když tento večer přidali dalších 15 a v poklidu si dokráčeli pro celkové prvenství s konečnými 66 body a devítibodovým náskokem na své nejbližší pronásledovatele. Těmi se stali lehce překvapivě BK Technika C, neb z tria bodově v podstatě vyrovnaných týmů před závěrečným hracím dnem, měli svou výchozí pozici přeci jen nejtěžší. Dokázali se však vyvarovat výrazných výkyvů a vyválčit 18 bodů, což bylo v kole čtvrtém zdaleka nejvíce. Po zásluze uzmuli stříbrný stupínek s 57 body a šanci postupu do 3. ligy (kam přímo míří a opravdu míří vítězní José nepřijel) z dodatkové baráže. A co je dle místních zvyklostí ojedinělé, dokonce nad ní uvažují...

Na stupních nejlepších patří ještě Ajeto53,5 body, byť klesající z vyšších pozic tabulky, avšak na dobré náladě a radosti jim to viditelně neubralo. Oproti tomu chvost tabulky a sestup do místní 5. ligy mělo v podstatě dopředu garantováno ryze dámské družstvo Lady´s of the drink a ačkoli většině favoritů zle zatápěly, končí s 30 body na 6. místě. Pátá pozice pak jen velmi těsně neunikla s 1, 5 bodovou ztrátou při zisku 46 bodů chlapcům z Roztoky Bowlers, kteří tak budou netrpělivě očekávat dohrání nižší ligy a zejména na průměr týmu z jejího druhého místa. Ten s nakonec vyšším má zaručenou účast ve 4. lize Dejvice i ve 21. ročníku ABL.

Tento večer padl Nejvyšší individuální i týmový výkon soutěže vůbec, když 570 bodů zahráli premianti José nepřijel a náhozu 234 bodů i vstupu do Silver Clubu je pachatelem leader vítězů Štěpán Domanja, který současně posbíral ceny jak za Nejlepšího hráče s průměrem 178,90 bodů, tak Nejužitečnějšího, při zisku 18 z 20 možných bodů v duelech hráče proti hráči. Nejlepší ženou poté byla odměněna Albina Stukalo (Ajeto) s průměrem 159,29 bodů.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz