Jarními Mistry stř. & jižní Moravy jsou Martin Haxa a Lenka Zvěřinová

Historie23. ročník 2022jaro 2022střední & jižní MoravaMistrovství regionuRekapitulace

Třetím regionem, který zná své šampiony, je střední & jižní Morava a své finále měla v sobotu 11. června 2022 v centru Xbowling Tišnov. Po horečnatém čtvrtečním a pátečním obvolávání nakonec dorazilo plánovaných 28 mužů8 žen. Systémem jsme se vrátili do doby předcovidové a tudíž se po pár regionech na 6 her opět hrál finálový den s kvalifikací a následným play-off.

Vyřazovací systém jsme upravili pro vzoru našich severních moravských bratrů a připravili jsme tzv. plovoucí systém, kdy po každém vyřazovacím zápase se postupující seřadili podle výsledků z kvalifikace. Z kvalifikace postoupilo do play-off nejlepších 12 mužů a 6 žen. Z toho 4 muži přímo do čtvrtfinále, čímž si zajistili postup na MČR ABL a 2 ženy přímo do semifinále. A jak nám nám celé jarní Mistrovství regionu dopadlo?

Především mezi muži to bylo jedno velké překvapení vedle druhého. Už už to vypadalo, že alespoň vítězem bude jeden z horkých favoritů, Jakub Vlachovič, ale ani ten nedotáhl poslední krok do vítězného konce. Do cesty se mu totiž postavil Martin Haxa, který sice již málem skončil v prvním vyřazovacím stepu, ale zabojoval a tato bojovnost jej dovedla až k jeho premiérovému titulu Mistra stř. & jižní Morava. Kuba Vlachovič v druhé finálové hře již nenašel protizbraň na soupeře a získal tak titul Vicemistra regionu. Asi poprvé se hrálo i o třetí místo, kde se utkali dva poražení semifinalisté a v obrovské euforii a s velkým nadšením získal třetí místo Mira Breburda. Největší překvapení turnaje, mladý poražený junior Adam Haxa, ale ze čtvrtého místa v jeho letech vůbec nemusí smutnit. Navíc, když se stal vítězem mužské P165. A když už jsme u této kategorie, tak se sluší doplnit, že druhým místem a postupem na své první MČR ABL se blýskl Dominik Pelán, který se k bowlingu vrátil po desetileté přestávce, takže skvělý restart kariéry. Třetí v této kategorii skončil Kuba Křivský, ale ten smutný asi bude, páč skončil na konečném 10. místo a to znamená, že v tuto chvíli je prvním nepostupujícím na republikové finále. To si naopak zajistili kromě výše zmíněných hráčů také Franta Mlčák, Honza Ježek, Karel Bajer a Kamil Škorvánek.

Ženy bojovaly samozřejmě nejen o titul, ale také o dvě postupová místa. Což v praxi znamená, že obě finalistiky se již mohou těšit na výlet za týden do Práglu. Poprvé se na region probojovala Dáša Kapustová a turnaj ji vyšel na jedničku. V semifinále sice nestačila na Verču Dufkovou, ale bylo jasné, že s prázdnou neodjede. V druhém semifinále se potkaly dvě velké soupeřky, Lenka Zvěřinová s Katkou Janošcovou a skvělý zápas vyzněl lépe o fous pro do této chvíle dvojnásobnou mistryni regionu, Lenku. Katka pak dlouho nemohla uvěřit, že ztratila šanci nejen na obhajobu titulu, ale i účast na republikovém finále. V zápase o třetí místo se čekalo jasné vítězství Katky nad Dášou, ale opak byl pravdou. Mnoho nechybělo a bylo by na světě další velké překvapení a určitě ještě větší než semifinálové vítězství Lenky. Takže nakonec třetí místo získala Katka Janošcová a čtvrté místo pak připadlo Dáši Kapustové, která se současně stala nejlepší hráčkou ženské kategorie P165. Druhá v této kategorii byla Eva Šimečková a třetí skončila Eliška Janečková. Na samotné finále si schovala své dvě nejlepší hry sběratelka medailí a plaket z Mistrovství regionu Lenka Zvěřinová a svou přebohatou sbírku obohatila o třetí titul šampionky. I když titul je titul, tak z obhájení druhého místa má určitě radost také Verča Dufková. Je to její druhá medaile z tohoto turnaje a hlavně, druhý postup na MČR ABL, takže šťastná dvojka.

Tímto máme uzavřeno jarní Mistrovství regionu střední & jižní Moravy. Všem medailistům a medailistkám a také samozřejmě potupujícím hráčům a hráčkám moc a moc gratuluje a přejeme jim hodně toho bowlingového padání kuželek v neděli 19. června 2022 v pražském centru Xbowling Prosek (hotel Duo) při Mistrovství ČR ABL jednotlivců.

SPOLEČNÉ VÝSLEDKY:   kvalifikace   -   play-off

VÝSLEDKY MUŽI:   konečné výsledky

VÝSLEDKY ŽENY:   konečné výsledky