Jan Hoschna a Martina Palečková Mistry střední & jižní Moravy

Historie22. ročník 2021podzim 2021střední & jižní MoravaMistrovství regionuLeden 2022

Od středy 12.1. do neděle 16.1.2022 se v Xbowlingu Tišnov odehrály celkem 4 rundy Open Mistrovství regionu střední & jižní Moravy. Účast byla výborná, když se do šampionátu zapojilo 39 mužů a 9 žen. Soutěžilo se ve 4 kategoriích, Muži společná a P165 a stejné kategorie měly i ženy. Společnou a P165.

A při rekapitulaci samozřejmě dáme přednost ženám. Ve společné kategorii zahrála skvěle a svým výkonem zaskočila všechny favoritky regionu, Martina Palečková (1137 b.) a po zásluze se těší z obhájení regionálního titulu. Výborně zahrála také Veronika Dufková (1130 b.) a pro ni je titul vicemistryně regionu zatím největší úspěch v ABL a obě brněnská děvčata se mohou těšit na MČR ABL. Až za touto dvojicí skončila na třetím místě jedna z favoritek, zkušená Katka Janošcová (1105 b.).

V Kategorii P165 zahrála velmi dobře celkově čtvrtá mezi ženami, Jiřinka Zapletalová (1022 b.) a dokázala porazit kandidátku nejen na vítězství v této kategorii, Lenku Zvěřinovou (1031 b.). Svou první placku si pak za třetí místo zasloužila Denisa Němcová (941 b.).

V mužích zaskočil všechny přítomné i nepřítomné výbornou hrou Honza Hoschna (1190 b.) a opavák, hrající za brněnský Bowling Darts Rubin, může slavit svůj první titul z regionálního mistrovství. No jo, brněnští hráči dali tentokrát o sobě pořádně vědět. Další hráč BDR, Marek Škrabal (1177 b.), potvrdil výbornou formu a obhájil zářijové stříbro. A zadařilo si i domácím, když krásné třetí místo vybojoval Karel Bajer (1177 b.). Boj to byl až do posledního hodu a o titulu vicemistra rozhodl vyšší nához Máry. V těsném závěsu skončil na čtvrtém místě talentovaný David Barak (1172 b.).

Kategorii P165 si výborně vedl celkově pátý Jakub Křivský (1151 b.). Nejen, že zvítězil v této kategorii, ale v těžké konkurenci si tento nadějný mladý hráč vybojoval i premiérový start na MČR ABL. A i druhý v této kategorii, Honza Ježek (1148 b.), si vedl znamenitě. Cekové šesté místo a také premiérový postup na republikové finále ABL. Třetí místečko pak získal domáci František Mach (1063 b.).

Vítězným a postupujícím hráčům a hráčkám gratulujeme a přejeme hodně zdaru v neděli 23.1.2022Pardubicích při Mistrovství ČR ABL.